Skip to content
www.mednews.cz
  • Úvod
  • Aktuality
  • Kalendář
  • Kontakt
  • Vstup pro odborníky
Zpravodaj

Lékař: Nejčastější jsou v létě angíny, ekzémy nebo potíže žaludku

  • 7 srpna, 2020
  • by Lucie Fílová

Praha 7. srpna (ČTK) – Nejčastějšími zdravotními problémy v létě jsou podle praktických lékařů angíny, ekzémy na kůži nebo žaludeční potíže. Varují také před dehydratací způsobenou nedostatkem tekutin, která ohrožuje zejména děti nebo seniory, kteří nemají pocit žízně. V tiskové zprávě o tom informovalo Sdružení praktických lékařů. Lidé by si měli dávat pozor také na poštípání hmyzem, klíšťata a kvalitu vody na koupalištích.

Nachlazení, rýma a zvýšená teplota v létě mohou být podle praktiků následkem mokrých plavek nebo klimatizace. Lékaři nachlazeným doporučují klidový režim, zvýšit příjem tekutin a léky na bázi paracetamolu. „Více než nachlazení jsou pro léto typické angíny, které doma léčit rozhodně nedoporučuji. Jakmile pociťujete nesnesitelnou bolest v krku, raději vyhledejte svého praktického lékaře, který vás vyšetří a určí vhodný způsob léčby. Neléčená angína způsobená streptokokem může poškodit srdce, ledviny nebo klouby,“ uvedl Josef Štolfa ze Společnosti všeobecného lékařství České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně.

Při vyšších letních teplotách se také mohou snáze zkazit potraviny, což často vede k bolestem břicha, zvracení nebo průjmu. Snadno se kazí například kuřecí maso. „Doporučuji nejíst potraviny, u kterých si nejsme úplně jisti jejich původem, skladováním nebo úpravou. Kromě zvýšené pozornosti drůbežímu masu raději nekonzumujte majonézu a s opatrností jezte i smetanové zmrzliny,“ dodal lékař.

Otravu jídlem, zvracení nebo průjmy lékař doporučuje řešit černým čajem nebo nápojem s kofeinem. „Silný černý čaj nechte vychladit, oslaďte jej a po lžičkách užívejte na zklidnění žaludku. Můžete ho nahradit chladným nápojem s kofeinem, ze kterého ale nechte vyprchat bublinky,“ dodal. Lidé by měli 24 hodin dodržovat dietu. Pokud potíže neustupují, je podle Štolfa na místě vyhledat lékaře.

Jako ochranu před poštípáním hmyzem doporučuje repelent a zvýšené dávky vitaminu B. „V případě, že trpíme svědivými reakcemi kůže po štípnutí hmyzem, je namístě užít antihistaminika, která jsou dostupná v lékárně. Pokud má někdo opravdu bouřlivou alergickou reakci, při které otéká a dusí se, měl by mít vždy u sebe záchranný set s adrenalinem,“ popsal. Používá se například při silné alergii na bodnutí vosy či včely.

Lékaři upozorňují také na zdravotní rizika související s koupáním. Jedním z nich jsou záněty močového měchýře, které kromě koupání mohou vzniknout také při prochladnutí. Lidé by hlavně neměli zůstávat po koupání v mokrých plavkách, důležitá je také zvýšená hygiena a dostatečný příjem tekutin.

V přírodních koupalištích se mohou vyskytovat sinice, které se projevují zeleným zbarvení vody. „Před koupáním v rybníku bychom se rozhodně neměli umývat sprchovým gelem a drhnout ručníkem. Takto ‚ošetřenou‘ kůži obnažíme před mikroorganismy přítomnými ve vodě tím, že kůži vezmeme její přirozený ochranný filtr. Po koupání se vždy osprchujte a ošetřete kůži mastným krémem. Sinice a další bakterie na ní neulpí,“ doplnil lékař.

van mal

Zpravodaj

Koronavirus možná ohrožuje více muže, protože proniká do varlat

  • 22 dubna, 202018 července, 2020
  • by redakce

New York 22. dubna (ČTK) – Důvodem, proč nemoc covid-19 ohrožuje více muže než ženy, je možná to, že koronavirus proniká do varlat, která jsou chráněna před imunitním systémem. S touto hypotézou přišli vědci z USA a Indie, kteří zkoumali rozdíly v době zotavení několika desítek infikovaných pacientů v indické Bombaji. Předběžné výsledky své studie zveřejnili na serveru MedRxiv.

Výzkumný tým zjistil, že mužům trvá v průměru o dva dny déle, než se jejich tělo viru SARS-CoV-2 dokáže zbavit. Virus k napadení buňky využívá jako receptor enzym angiotensin konvertázu (ACE2), který se hojně vyskytuje v plicích, trávicím traktu a v srdci a právě tyto tkáně jsou vůči napadení koronavirem nejzranitelnější. U mužů však existuje pro virus ještě jedno místo, kde se ACE2 nachází, a to jsou varlata. Ve vaječnících se naopak tento enzym nevyskytuje.

Statistiky v mnoha zemích světa ukazují, že zatímco nákaza koronavirem postihuje zhruba stejně muže i ženy, závažné komplikace se vyskytují v mnohem vyšší míře u mužů. Odborníci zatím nedokážou tento jev vysvětlit, hovoří se však o tom, že muži mohou mít závažnější průběh nemoci například kvůli tomu, že se mezi nimi vyskytuje větší množství kuřáků než mezi ženami. Někteří odborníci zmiňují i možný ochranný vliv hormonů.

Hypotéza týkající se dlouhého přežívání koronaviru ve varlatech podle některých odborníků ale bez dalšího zkoumání neobstojí. „Protein ACE2 sice pomáhá viru dostat se do buňky, tomuto procesu napomáhají ale i jiné proteiny,“ uvedl britský endokrinolog Rod Mitchell z univerzity v Edinburghu. „Kdyby hypotéza byla pravdivá, tak bychom museli pozorovat klinické příznaky jako například zánět varlat, což se ale dosud ve větší míře neděje,“ komentoval studii jeho kolega Paolo Madeddu z univerzity v Bristolu.

Například v Británii umírají na koronavirus muži až dvakrát častěji než ženy.

lep lcm

Doporučené články

Braňte se zimním virózám

  • 29 února, 202018 července, 2020
  • by redakce

Většinou se nám zdá zima jako nejdelší roční období. Přitom je stejně dlouhá jako ostatní. Ale vzhledem ke studenému počasí a ke krátkým dnům, kdy slunce svítí minimálně, nám připadá nekonečná. 

V zimě je největší riziko, že onemocníme nějakým respiračním onemocněním. Riziko nákazy je největší v období vysokého výskytu chřipek. Téměř každý rok je u nás chřipková epidemie. Nemusí být na celém území naší republiky, ale často zasáhne celé kraje.

Ne každé nachlazení nebo viróza musí být hned chřipka. Příznaky chřipky a nachlazení se liší. Nachlazení poznáte podle toho, že jeho příznaky přetrvávají jen krátkou dobu. Můžete mít ucpaný nos, kašel a teplotu, bolest v krku a bolí vás celé tělo. Chřipka trvá podstatně déle. Skolí vás i na několik týdnů.

Pokud se chcete nepříjemným virózám vyhnout, je důležité dodržovat zásady prevence. Základem je správná hygiena. Je důležité mýt si často ruce. Pomoct může také otužování a saunování. Jezte dostatek vitamínů, především vitamín C. Je-li to možné, tak v místnostech, kde se pohybuje hodně lidí, dostatečně větrejte.

Postihne-li vás viróza, zůstaňte pár dní doma v posteli, abyste bacily nepředávali dál. Pijte dostatek tekutin a užívejte vitamín C. Nejvíce ho je v citrusech a ty mají právě v zimě svou sezónu a jsou tudíž dostupné. Proto ho využívejte v jeho přirozené formě a kupujte si citróny, pomeranče, grepy, kiwi apod. Zmírnit příznaky také pomůžou volně prodejné léky z lékárny. Pokud viróza po několika dnech neustupuje, vyhledejte lékaře.

 

Zpravodaj

V Praze se kvůli koronaviru sejdou premiéři zemí V4

  • 29 února, 20203 srpna, 2020
  • by redakce

Varšava/Praha 29. února (ČTK) – Ve středu se v Praze kvůli šíření nákazy novým typem koronaviru v Evropě uskuteční schůzka visegrádské čtyřky (V4), tedy Česka, Polska, Slovenska a Maďarska. Na twitteru to dnes oznámil polský premiér Mateusz Morawiecki, který uvedl, že setkání se koná na návrh Varšavy. Český premiér Andrej Babiš ČTK konání schůzky potvrdil a uvedl, že jednání bude na úrovni předsedů vlád.

„Jednání zemí V4 bude věnováno nynější situaci v Evropě. Chceme v souvislosti s koronavirem připravit řešení a posílit spolupráci,“ sdělil Morawiecki.

Babiš v textové zprávě adresované ČTK potvrdil, že středeční termín schůzky platí, konkrétní hodina bude ještě upřesněna. „Čekáme ještě na vyjádření maďarského a slovenského premiéra,“ uvedl Babiš. „Žádná ze zemí V4 nemá zatím pacienta s pozitivním nálezem,“ dodal český premiér.

zpt jzf ml

Zpravodaj

Jediné tučné jídlo může vést k onemocnění srdce 

  • 28 února, 20203 srpna, 2020
  • by redakce

Téměř okamžité změny v cévách po konzumaci jednoho tučného jídla. Výsledky studie vyšly v časopisu Laboratory Investigation a přinášejí šokující závěry. Především pro milovníky rychlého občerstvení a typických českých jídel.

Je dobře známo, že strava s vysokým obsahem nasycených tuků je jedním z faktorů, který přispívá ke vzniku srdečního onemocnění. Většina z nás už mnohokrát slyšela, že dlouhodobá konzumace tučných jídel nás ohrožuje. Ale je vůbec možné, aby účinky jednoho jídla byly okamžitě rozpoznatelné a dokonce škodlivé? Tuto otázku si položili vědci z Medical College of Georgia v Augustě a laboratorními testy zjistili následující. 

Tučná jídla a červené krvinky

Studie se zúčastnili zdraví muži, kteří pravidelně cvičili a měli normální hladinu cholesterolu a tuků v krvi. Polovina z nich dostala koktejl s vysokým obsahem tuku, ta druhá s nízkým obsahem. Vědci provedli čtyři hodiny po jídle účastníkům laboratorní vyšetření krve se zaměřením na dopad obsahu tuku na červené krvinky. A proč právě na ně? Červené krvinky jsou velmi důležité pro zdraví našeho srdce. Rozvádějí kyslík ke tkáním a svým složením mohou ovlivňovat i vlastnosti cévní stěny.  

Co způsobila tučná strava?

Vědci zjistili u účastníků několik změn červených krvinek. Změnily velikost a tvar. Už nebyly hladké, ale objevily se na nich „hroty“; rostla sedimentace erytrocytů a změny byly pozorovány i v monocytech, které představují jeden z typů bílých krvinek. Kromě toho vědci odhalili další významnou změnu, a to zvýšení hladiny enzymu (MPO), který je spojován s tvorbou volných kyslíkových radikálů; ty se pak podílejí na kornatění tepen; to vzniká v důsledku ukládání tukových látek do stěny tepny. Volné kyslíkové radikály mohou vést k narušení funkce červených krvinek, ale i cévní stěny. 

Vyšetření ke stanovení rizika onemocnění srdce a cév

„Lidé by měli především snížit ty rizikové faktory, které jsou ovlivnitelné – nekouřit, jíst dost ovoce a zeleniny, udržet si normální tělesnou hmotnost a pravidelně se hýbat,“ říká na úvod profesor Jaroslav Racek, vedoucí Ústavu klinické biochemie a hematologie v Plzni. „Jedním z vyšetření ke stanovení rizika kardiovaskulárních problémů, infarktu a mozkové mrtvice, je lipidový profil. Lipidový profil zpravidla zahrnuje vyšetření celkového cholesterolu, HDL-cholesterolu, LDL cholesterolu a triacylglycerolů.“ (Podrobné informace o těchto vyšetřeních na www.laboratornitesty.cz) „V případě nežádoucích výsledků může lékař pacienta odeslat na speciální pracoviště k doplnění metabolických či genetických vyšetření.“

Výsledky výzkumu mají i svou pozitivní stránku. Měly by nás přimět více přemýšlet o tom, co jíme, a jaké to bude mít pro nás důsledky. Pokud totiž dietní chyby opakujeme znovu a znovu, naše tělo si s tím už neumí poradit.

Zdroj: Lab Test Online, 4Jan

Zpravodaj

Nemocných s chřipkou a virózami ubylo, epidemie jsou regionální

  • 28 února, 20203 srpna, 2020
  • by redakce

Praha 28. února (ČTK) – Nemocných s chřipkou a akutními onemocněními dýchacích cest za poslední týden znovu ubylo. Epidemie v Česku tak ustupuje a je už jen v některých regionech. Nejvyšší nemocnost je v Jihomoravském, Libereckém a Zlínském kraji a na Vysočině. ČTK to sdělilo ministerstvo zdravotnictví. V tomto týdnu podle něj v ČR připadalo na 100.000 obyvatel 1323 nemocných, což je o sedm procent méně než v týdnu minulém.

Národní referenční laboratoř v této sezoně evidovala do 21. února 228 závažných případů chřipkové infekce, kdy lidé skončili v nemocnici v intenzivní péči. Z nich 44 zemřelo.

Chřipka v Česku představuje dosud větší ohrožení než nový typ koronaviru, který způsobuje nemoc COVID-19. Lékaři v ČR zatím žádný případ nezaznamenali.

V posledních týdnu ubylo nemocných ve všech věkových skupinách. „Nejnovější údaje potvrzují, že chřipková epidemie v ČR ustupuje a má již jen regionální charakter. Nadále cirkuluje převážně virus chřipky typu A,“ uvedla hlavní hygienička Eva Gottvaldová. Doporučila, aby si lidé častěji umývali ruce, při kašli si zakrývali ústa, kýchali do kapesníku. Jíst by měli hodně ovoce a zeleniny. Měli by se vyhýbat většímu množství lidí. Pokud se nakazí, neměli by infekci podceňovat a dál rozšiřovat, ale měli by zůstat doma a léčit se.

Podle mluvčí ministerstva Gabriely Štěpanyové chřipková epidemie v Evropě dosáhla vrcholu už zhruba před čtyřmi týdny, i když v některých zemích vrcholí teprve teď. Laboratoř zmínila Lucembursko, Slovinsko, Rumunsko a další státy Balkánu. „Zbylé evropské země hlásí aktivitu střední až nízkou. Ve značné části regionu nicméně ještě přetrvává plošné rozšíření (nákazy),“ uvedla mluvčí.

Chřipková epidemie zasáhla Česko letos koncem ledna. Experti ji potvrdili v poslední lednový den. Část nemocnic uzavřela od začátku února pro návštěvy lůžková oddělení, zejména plicní a interní, zavřely se ale i léčebny dlouhodobě nemocných. Podle lékařů se s komplikacemi potýkají nejvíc pacienti s chronickými chorobami či senioři. Odborníci jim proto doporučují očkování, které se lidem nad 65 let hradí z veřejného zdravotního pojištění.

Počty nemocných akutními respiračními infekcemi v ČR:

Kalendářní týden 1. týden 2. týden 3. týden 4. týden 5. týden 6. týden 7. týden 8. týden 9. týden
2020 657 1051 1122 1452 1865 1896 1608 1422 1323
2019 840 1096 1158 1447 1715 1757 1684 1452 1316

zdroj: ministerstvo zdravotnictví
ptd ktk

 

 

Zpravodaj

Krizový štáb MPSV jednal o zajištění sociální péče při karanténě

  • 27 února, 20203 srpna, 2020
  • by redakce

Praha 27. února (ČTK) – Krizový štáb ministerstva práce jednal dnes o zajištění péče o seniory a další potřebné v době případné větší karantény kvůli novému koronaviru při výpadku personálu. Experti resortu spočítají také možné ekonomické dopady na firmy, kdyby jejich pracovníci museli zůstat v izolaci. Novinářům to po jednání štábu řekla ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). Štáb se sešel poprvé. Podle vývoje situace by mohl zasednout znovu příští týden.

„Rázně bych chtěla zdůraznit, že je potřeba zachovat klid, nešířit paniku a důležité je, abychom byli dobře připraveni,“ uvedla Maláčová.

Podle ní se štáb zaměřil na připravenost sociálních služeb a zaměstnanců v Česku na případnou epidemii. Zajímal se i o dopady na firmy. Ty by pracovníkům za prvních 14 dní karantény poskytovaly náhradu výdělku stejně jako u běžné nemoci. Lékaři by lidem v izolaci vystavovali e-neschopenky. Ministryně řekla, že systém elektronických neschopenek zvládl letošní chřipkovou epidemii a je připraven i na možnou další zátěž.

Krizový štáb sestavil seznam otázek a úkolů, které by se měly řešit. Týkají se postupu při zákazu návštěv v zařízeních, výpadku personálu v domovech pro seniory či nemožnosti poskytovat terénní služby lidem v jejich domácím prostředí. „Je to několik desítek oblastí, kde je potřeba spolupracovat se všemi resorty,“ podotkla ministryně.

Ministerstvo také spočítá, jaké ekonomické dopady by plošná karanténa na firmy v Česku mohla mít. Zvýšené výdaje by měli zaměstnavatelé za náhrady mzdy či platu. Omezit by se při rozsáhlejší epidemii ale mohly i zakázky a vývoz, podotkla Maláčová s tím, že jde o hypotetické scénáře. O situaci chce jednat s odboráři a podnikateli také v pondělí na tripartitě.

Vedení ministerstva chce připravit případná opatření a návod i pro své zaměstnance. V resortu je 22.851 pracovních a služebních míst. Z toho je 8635 pozic v sociální správě a 11.834 v úřadech práce.

ktk snm

Zpravodaj

Počet ohnisek včelího moru ve Zlínském kraji loni opět…

  • 24 února, 20203 srpna, 2020
  • by redakce

Zlín 24. února (ČTK) – Počet ohnisek moru včelího plodu ve Zlínském kraji loni meziročně klesl o více než polovinu. Zatímco v roce 2018 evidovali krajští veterináři 30 případů, loni jich bylo 13. Téměř dvě třetiny ohnisek byly v okrese Zlín, kde jich veterináři napočítali devět. Naopak zcela bez nákazy zůstalo Kroměřížsko, řekl ČTK ředitel krajské veterinární správy František Mahdalík.

Ke snížení výskytu nákazy podle něj přispěla především pečlivá vyšetření. „Určitě na tom mají velký podíl sami včelaři, protože jednak probíhá vzdělávání včelařů včetně těch nákaz, a potom je tam daleko pečlivější přístup. Důležitá je včasná diagnostika a likvidace (nemocných) včelstev včetně používaných prostředků, které v chovu včelstev jsou,“ uvedl Mahdalík.

Od roku 2014, kdy bylo ve Zlínském kraji 160 ohnisek, počet případů moru včelího plodu postupně klesá. Veterináři věří, že by pozitivní trend měl pokračovat. „Největší problémy s morem včelího plodu jsou v současné době v Moravskoslezském a Olomouckém kraji,“ doplnil ředitel.

Mor včelího plodu se přenáší ze včelstva na včelstvo. Pakliže se nákaza v chovu objeví, je z hlediska legislativy nezbytné napadené včelstvo zlikvidovat, obvykle spálením. Léčba včel antibiotiky je v ČR zakázána. Mor včelího plodu a také klimatické změny se v posledních letech projevily na růstu cen včelích produktů. V ohniscích nákazy musejí být důkladně vyšetřeny. Ve vyhlášených ochranných pásmech nesmějí včelaři svá včelstva přemisťovat.

chv dr

Aktualita

Hasiči v noci začnou likvidovat nemocnou drůbež ve Slepoticích

  • 17 února, 202018 července, 2020
  • by redakce

Slepotice (Pardubicko) 17. února (ČTK) – Hasiči ve velkochovu drůbeže ve Slepoticích na Pardubicku utěsňovali dnes kolem 20:00 první halu, aby mohli v noci začít likvidovat zvířata nakažená ptačí chřipkou. ČTK to řekla mluvčí Krajského hasičského sboru Pardubického kraje Vendula Horáková. Bude nutné vybít zhruba 7000 krůt a asi 130.000 brojlerů. Informace o dosavadním stavu zásahu, který bude trvat zřejmě do pátku, oznámí hasiči ráno na tiskové konferenci v Pardubicích.

„Farma bude v noci zaplynována smrtícím oxidem uhelnatým a ráno hasiči spolu se zaměstnanci firmy budou drůbež nakládat. Následně pracovníci Krajské veterinární správy zajistí převoz usmrcené drůbeže do kafilerie,“ uvedla Horáková. Všichni zasahující musí v ohnisku nákazy používat ochranné jednorázové obleky, gumové rukavice a chránit si musí i dýchací cesty.

Chov patří společnosti Moras Moravany. Předseda představenstva firmy Moras Zdeněk Barták odhadl škodu přímo na drůbeži, která by měla jít na porážku, do deseti milionů korun. Další škoda vznikne odstavením provozu zhruba na měsíc. Část by společnosti mělo uhradit pojištění, další část kompenzace od státu.

Likvidaci provádějí hasiči podle pokynů veterinářů. Hmotnost drůbeže, kterou je nutné vybít, odhadují na 400 tun.

Kvůli nákaze bylo vyhlášena ochranné tříkilometrové pásmo a také desetikilometrová zóna zvýšeného dozoru. Pro obyvatele to znamená, že musí sledovat zdravotní stav domácí drůbeže, nepřesouvat ji ani produkty chovu a nepořádat výstavy.

Viry ptačí chřipky se běžně vyskytují u volně žijících ptáků a přenášejí se zejména trusem, který kontaminuje vodu nebo krmivo chovaných ptáků. Subtyp H5N8, který byl potvrzen ve Slepoticích, je nebezpečný pro ptáky, pro lidi nikoliv.

Firma Moras má další chov se 120.000 kusy drůbeže v blízkých Moravanech. Leží v tříkilometrovém ochranném pásmu. Veterináři odvezli vzorky z tohoto chovu k vyšetření, na výsledky se zatím čeká. Vzorkovat se budou také drobné chovy. Kromě Slepotic a Moravan jiné obce v ochranném pásmu neleží.

Pavel Dosoudil dr

Aktualita

Lékárníci: Na dovolenou je třeba myslet na zásobu užívaných…

  • 15 února, 202018 července, 2020
  • by redakce

Praha 15. února (ČTK) – Před dovolenou je podle České lékárnické komory (ČLnK) třeba myslet na zásoby pravidelně užívaných léků. Do lékárničky je vhodné přibalit ale i léky pohotovostní, například na horečku, rýmu nebo trávení. Na hory je vhodné vzít také krémy proti větru a slunci, uvedla komora v tiskové zprávě. Jarní prázdniny začaly v Česku letos začátkem února, o víkendu začínají také polovině městských částí Prahy.

„Je zásadní, aby se pacienti před odjezdem na dovolenou ujistili, že mají dostatečné množství pravidelně užívaných léků,“ uvedl prezident komory Aleš Krebs. Přestože je možné nechat si od lékaře poslat recept na léky na dálku do mailu nebo mobilního telefonu, není na to podle Krebse vhodné spoléhat. „S ohledem na vzdálenost lékárny v těchto místech to může přinést i výrazné komplikace při jejich vyzvednutí,“ dodal.

Na dovolenou lékárníci radí také přibalit léky proti bolesti, horečce, na bolest v krku, kašel a na rýmu. Hodit se mohou také přípravky na trávení, průjem nebo zvracení. „Přípravky na stejné zdravotní obtíže jsou v mnoha případech pro děti a dospělé odlišné, ať už samotným složením přípravku nebo silou,“ doplnil viceprezident komory Martin Kopecký.

Kromě léků by měla lékárnička obsahovat také dezinfekci, obvaz nebo stahovací obinadlo. Na hory by lidé neměli zapomínat vzít si opalovací krém s vyšším faktorem, krém na obličej do větru a mrazu, krém na ruce a pomádu na rty s ochranným faktorem.

„Sluneční paprsky se odrážejí od sněhu, čímž se jejich síla násobí. Je tedy nezbytné chránit kůži před spálením a zejména před rizikem vzniku melanomu. V zimě je nejvíce ohroženou oblastí obličej, především nos, tváře a ústa,“ uvedla mluvčí komory Michaela Bažantová. Naopak před větrem a mrazem ochrání také speciální krém.

van mha

Navigace pro příspěvky

1 2 3 … 15
ADHD u dospělých

ADHD u dospělých

více
Pokud máte zájem o zveřejnění vašeho článku na portálu MedNews, můžete jej zaslat na e-mail:
redakce@mednews.cz

Kalendář akcí

Leden

Únor 2021

Březen
MO
TU
WE
TH
FR
SA
SU
1
2
3
4
5
6
7
Únor

28

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Březen

1

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Březen

2

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Březen

3

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Březen

4

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Březen

5

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Březen

6

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
8
9
10
11
12
13
14
Březen

7

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Březen

8

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Březen

9

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Březen

10

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Březen

11

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Březen

12

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Březen

13

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
15
16
17
18
19
20
21
Březen

14

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Březen

15

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Březen

16

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Březen

17

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Březen

18

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Březen

19

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Březen

20

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
22
23
24
25
26
27
28
Březen

21

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Březen

22

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Březen

23

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Březen

24

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Březen

25

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Březen

26

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Březen

27

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
29
30
31
1
2
3
4
Březen

28

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Březen

29

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Březen

30

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Březen

31

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Duben

1

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Duben

2

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Duben

3

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Přidat akci

Newsletter

Zajímají vás pravidelné informace ze světa zdravotnictví a životního stylu? Vyplňte vaši e-mailovou adresu a my vám budeme posílat výběr toho nejzajímavějšího.

Vyplněním e-mailové adresy a odesláním souhlasím s GDPR.

  • RSS
  • GDPR
Kontakt: MedNews, spol. s.r.o.
V Háji 1214/13, 170 00 Praha 7
Tel.: +420 604 992 595
E-mail: redakce@mednews.cz
Copyright © 2020
MedNews.cz
All Rights Reserved
Created by CRS