Vyberte stránku

Seč (Chrudimsko) 3. ledna (ČTK) – Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje dnes zahájila provoz nové výjezdové základny v Seči na Chrudimsku. Vznikla v části objektu hasičské stanice. Seč a okolí dosud obsluhovaly posádky z Chrudimi, Skutče a někdy i z Čáslavi, řekl novinářům ředitel krajské záchranky Igor Paar.

„Podmínky, které máme, neumožňují nepřetržitý provoz. Rozhodli jsme se, že budeme působit v dvanáctihodinových směnách. Až vybudujeme v blízkosti novou budovu záchranné služby, pravděpodobně v roce 2022, přešli bychom na nepřetržitý provoz,“ uvedl Paar.

Vznikem nové základny se zkrátí doba příjezdu k pacientům. Nelékařskou posádku budou tvořit vždy dva vysokoškolsky vzdělaní záchranáři s velkou sanitkou. U záchranky působí již delší dobu, na jejich místa na jiných základnách se podařilo najít nové zaměstnance. Budou mít na starosti okolí Sečské přehrady a okolí Třemošnice a Ronova nad Doubravou.

Záchranná stanice mohla vzniknout v Seči už ke konci 90. let minulého století. Hasičská stanice vznikla v roce 1996, součástí měla být i policejní a zdravotnická stanice, plán se však nikdy neuskutečnil.

Stanic krajské záchranné služby v předchozích letech přibývalo. Nyní je výjezdních stanovišť 18.

Pavel Dosoudil dr

Více...  Agenturu vojenského zdravotnictví vede Šlechta, nahradil Bubeníka