Vedení Prahy schválilo milion Kč na odměny zaměstnanců hygienické stanice

„Jeden milion korun pro hygienickou stanici bude využit na odměny extrémně vytížených zaměstnanců této instituce. Je to výraz podpory těmto zaměstnancům v době, kdy na ně řada lidí velice nevybíravě útočí,“ řekl Vyhnánek.

 

Hygienická stanice je zřizována státem a magistrát nemá na její chod vliv. Proto se vedení města rozhodlo stanici věnovat peníze jako dar. Částku vzal magistrát ze své rozpočtové rezervy.

 

Vedení Prahy tak reagovalo zejména na výzvu iniciativy Zlatý špendlík zpěváka Daniela Landy, aby lidé na protest proti opatřením proti covidu-19 zahltili krajské hygienické stanice dotazy.

 

Podle informací magistrátu například v pátek 12. listopadu obdržela hygienická stanice zhruba 1600 žádostí. Radní Milena Johnová (Praha Sobě) tehdy novinářům sdělila, že lidé pokládají hygienikům dotazy například na to, kolik bylo v který den provedeno kontrol.

 

Krajské hygienické stanice jsou od loňského března kvůli pandemii vytíženější než dříve. Místo běžné agendy se věnují trasování kontaktů nakažených nebo kontrolám dodržování protiepidemických opatření.