V Třeboni vznikne za 500 mil. Kč komplex s Alzheimer centrem

„Jedná se o lokalitu, kterou jsme chtěli využít pouze pro tyto účely,“ uvedl. Smlouva navíc počítá s tím, že nový majitel získá do dvou let stavební povolení a do pěti let bude objekt postavený. Pokud by se tak nestalo, město by získalo pozemek zpátky a vrátilo peníze investorovi. „Takže z našeho pohledu nemůžeme nic ztratit. Buď nám pozemek zůstane, nebo vznikne komplex, který tato oblast potřebuje,“ řekl starosta.

 

Dodal, že klienti Alzheimer centra mohou být jen lidé s trvalým bydlištěm v Jihočeském kraji. Zařízení budou podle něj využívat především obyvatelé z Jindřichohradecka. „Cena, za který jsme pozemek prodali, je 1800 korun za metr čtvereční. Ale je třeba si uvědomit, že se jedná o louku bez infrastruktury. Veškeré sítě si bude muset vybudovat nový majitel,“ řekl starosta. Nový komplex by měl stát u výjezdu z města směrem na Břilice.

 

Areál bude kromě Alzheimer centra tvořit odpočinkový park nebo bytový dům pro seniory. „Jsem velmi hrdý na to, že naše další Alzheimer centrum bude stát právě v jižních Čechách. Jako rodilý Jihočech vnímám tento projekt jako srdeční záležitost. Jsem přesvědčen o jeho prospěšnosti pro region, kdy kromě dostatečné kapacity lůžek pro budoucí klienty přinese i nová pracovní místa či obchodní potenciál,“ řekl Kristián Bašta, předseda představenstva společnosti Invest Gate, která za projektem stojí.

 

Dodal, že první klienti by mohli komplex využívat v roce 2025. Letos chce společnost připravit projektové dokumentace a výběrová řízení.