Vyberte stránku

Brno 29. října (ČTK) – Na brněnském výstavišti dnes začíná veletrh Rehaprotex, který nabízí přehlídku nejnovějších rehabilitačních, kompenzačních, protetických a ortopedických pomůcek. Představí také potřeby pro aktivní život starých lidí. Potrvá do pátku a řešit se na něm bude i budoucnost dopravy handicapovaných lidí na železnici.

Návštěvníci uvidí například klasické i elektrické vozíky, chodítka, různé polohovací či zvedací systémy včetně poradenství. Lidé si budou moct vyzkoušet také sporty, které provozují lidé s různým zdravotním omezením a postižením. Lidé zde najdou také možnosti rehabilitací a lázeňství.

V Brně se představují také chráněné dílny a nadace, které umožňují zaměstnávání právě lidí s různým zdravotním i mentálním postižením.

Součástí jsou přednášky a konference. Kromě cestování po železnici budou tématem „šmejdi“, kteří lidem nabízejí různé služby a zboží a jejich cílem je pouze získat peníze. Chystá se také seminář na téma rodinného života, intimity a sexuality zdravotně postižených, Státní zdravotní ústav bude propagovat zdravý životní styl.

Vystoupí také bavič Vladimír Hron a zpěvák a skladatel Jiří Helekal. Vstupenky si lze koupit na místě za 100 korun, v předprodeji na internetu za 80 korun.

 

Více...  AFP: V Brazílii rekonstruují obličeje s pomocí smartphonů