V barcelonské nemocnici našli po dvou dnech na toaletě mrtvého

Barcelona 16. října (ČTK) – V barcelonské univerzitní nemocnici našli minulý týden na toaletě devětaosmdesátiletého muže, který tam ležel mrtvý dva dny. O případu informovala tento týden místní média. Dnes řekl deníku La Vanguardia syn zesnulého, že rodina zvažuje právní kroky vůči nemocnici, kam šel jejich příbuzný na pravidelný odběr krve a už se nevrátil. Vedení nemocnice Vall d’Hebron vyjádřilo příbuzným hlubokou soustrast a slíbilo záležitost důkladně vyšetřit.

„Podle nás jde o obrovskou nedbalost. Je neuvěřitelné, že v nemocnici nikdo několik dní neuklízel toalety. A to mluvíme o státní nemocnici v době pandemie covidu-19, kdy se předpokládá ještě větší hygiena,“ podivil se Javier, syn zemřelého. „Kdyby ho našli za několik hodin, možná by mohl žít,“ dodal.

Manuel Mourin, který byl diabetik, šel na odběr krve do ambulance barcelonské nemocnice ve středu 7. října. Na záběrech bezpečnostních kamer byl viděn naposledy kolem 13:00. Když se nevrátil domů, jeho rodina šla na místní policii. Ta se ale vydala do nemocnice překontrolovat kamerové záznamy až v pátek. Z nich bylo zjištěno, že muž nemocnici neopustil, a kolem poledne jej poté našli na záchodcích.

„Policisté nám dali vědět o zmizení až v pátek a v pátek jsme mrtvou osobu našli. Byl jen na ambulanci, nebyl přijat do nemocnice jako pacient,“ vysvětlovala mluvčí nemocnice. Dodala, že vedení už kontroluje bezpečnostní protokoly, aby se nic podobného nemohlo opakovat.

Příčina smrti Manuela Mourina zatím není známá. Rodina čeká na výsledky pitvy a pak se rozhodne, zda podá trestní oznámení pro nedbalost.

nob jd