Thajská policie pátrá po Čechovi obviněnému z šíření HIV

Autor: redakce | Zpravodaj | 16. 1. 2017

Bangkok 17. ledna (ČTK) – Thajská policie pátrá na severu země po českém občanovi, který je podezřelý z vědomého šíření viru HIV způsobujícího nemoc AIDS, informoval dnes thajský list The Bangkok Post. České úřady na něho vydaly zatykač s obviněním, že při intimním styku s desítkami jiných mužů nejméně tři z nich nakazil. Thajské úřady začaly po Čechovi pátrat po upozornění Interpolu.

Pátrání se zaměřuje na 49letého Zdeňka Pfeifera, který je několik měsíců na seznamu hledaných osob Policie ČR. Policie v Ústeckém kraji loni v září informovala, že navrhla Pfeifera obžalovat.

Podle The Bangkok Post měl Pfeifer sexuální styky s muži a ženami v thajské provincii Čchíengmaj a okolních oblastech, které taky zřejmě nakazil. Po muži, který je považován za velmi nebezpečného, nyní pátrají policisté v osmi provinciích v severním Thajsku. Úřady zjistily, že Pfeifer navštívil několik nejvýznamnějších turistických atrakcí v zemi, a věří, že Thajsko dosud neopustil.

Pfeifer se podle české policie dozvěděl o své HIV pozitivitě v září 2013, přesto nikoho ze svých sexuálních partnerů neinformoval. Během vyšetřování policisté zjistili, že měl styk s minimálně 23 muži. Hledal je většinou na seznamkách a neváhal za nimi jezdit po celé republice.

Policisté zjistili i 53 sexuálních kontaktů z doby, než Pfeifer zjistil svoje onemocnění. Během vyšetřování vyslechli víc než 1000 lidí z celého Česka, řada z nich se přihlásila na základě výzvy v médiích. Přesto jsou policisté přesvědčeni o tom, že obětí bylo mnohem více.

rv šeb