Vyberte stránku

Praha 1. listopadu (ČTK) – Čtyři desítky studentů dnes na pražském ČVUT pracovaly na funkcích chytrých brýlí, které mají pomáhat seniorům jako virtuální asistent. Akci organizovala síť 140 lékařských a farmaceutických společností EIT Health, výzkumných institucí a univerzit, podporovaných Evropskou unií a Evropským inovačním a technologickým institutem (EIT). Pořadatelé o tom informovali v tiskové zprávě.

„Po čtyřech hodinách práce prezentovalo pět týmů výsledky odborné porotě. Mezi nejčastěji zmiňované funkce patřila například GPS, zobrazování připomenutí nebo hlasový asistent,“ uvedl za pořadatele Karel Huk.

V seniorském věku se často zhoršují poznávací funkce, jejichž prostřednictvím člověk vnímá svět kolem sebe, jedná, reaguje a zvládá různé úkoly. Chytré brýle jsou připojeny k internetu a žádané informace promítají na sklo brýlí, nebo dokonce přímo na sítnici uživatele.

Čtyři desítky účastníků dopoledne vyslechly odborné přednášky na téma vývoje nového produktu, ale i jeho prezentace a marketingu. „Zažil jsem spoustu startupů, které byly natolik posedlé svým produktem, že zapomněly na zákazníka. Ve finále tak vytvořily produkt, o který nebyl zájem. Ptejte se lidí na jejich názor, testujte funkce a vždy myslete na svého zákazníka,“ radil studentům Pavel Bartoš z Happyend Agency.

Podobná setkání na podporu inovací ve zdravotnictví se pořádají na univerzitách ve 20 zemích. Letos se téměř 40 procent takových inovačních dnů koná ve střední, východní a jižní Evropě. „Toto číslo je odrazem naší snahy o rozvoj lokálních inovačních ekosystémů a zvyšování kvalifikace široké skupiny talentů v regionu,“ uvedla Mónika Tóth, programová manažerka Regionálního inovačního programu EIT. Úspěšné týmy pojedou 1. prosince na setkání vítězů do Paříže, kde získají podporu pro další rozvoj svých nápadů.

 

Více...  Vinohradská nemocnice rozšíří služby svojí pohotovosti