Středočeský kraj přispěje městským a soukromým nemocnicím na přístroje

Prevence a léčba | 25. 10. 2021

Schválené částky se pohybují od jednoho do dvou milionů korun. Poskytovatelé akutní lůžkové péče nejčastěji žádali o příspěvek na modernizaci a obnovu přístrojového vybavení. Peníze na tento účel získají například nemocnice v Rakovníku, Mělníku, Slaném či Berouně. Brandýská nemocnice za příspěvek pořídí lůžka pro akutní péči.

„Pacienty obvykle nezajímá, kdo nemocnici provozuje, ale zajímá je kvalita péče,“ uvedl krajský radní pro zdravotnictví Pavel Pavlík (ODS). Hejtmanství proto podle radního chtělo najít způsob, jak transparentně pomáhat i jiným než krajským zařízením.

„A tak jsme přišli s konkrétně definovaným programem určeným právě pro soukromé či městské nemocnice. Přišlo celkem 11 žádostí, což znamená, že se do programu přihlásili všichni oprávnění žadatelé poskytující péči na území Středočeského kraje,“ dodal Pavlík.

Soukromé nemocnice jsou ve středních Čechách například v Mělníku či Rakovníku, městskou nemocnici má třeba Slaný. Středočeský kraj je jediným akcionářem kladenské, kolínské, mladoboleslavské, příbramské a benešovské nemocnice.