Skip to content
MedNews.cz
  • Zpravodaj
    • Všechna Témata
    • Aktuálně
    • Prevence a léčba
    • Děti a mateřství
    • České zdravotnictví
    • Sex a intimní zdraví
    • Výzkumy a studie
  • Akce
  • Kontakt
  • Vstup pro odborníky
Zpravodaj

Deník N: Ministerstva navrhují, aby si pacienti v LDN po 90…

  • 23 března, 2023
  • by budskap

V Česku je podle posledních dostupných dat přes 3500 lůžek v léčebnách dlouhodobě nemocných (LDN). V současnosti platí Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP), která je největší pojišťovnou, za jeden ošetřovací den v LDN na jednoho člověka od 2312 do 3134 korun, uvedl server.

„Dnešní legislativa předpokládá, že člověk může ležet na lůžku dlouhodobé péče v nemocnici prakticky až do konce svého života, přičemž nepotřebuje víc než noční košili a stolek s léky. To je špatně, málokdo si takhle představuje závěr svého života. Tito lidé potřebují různé sociální služby, aktivizace a podobně. A proto přicházíme s touto změnou,“ citoval deník náměstka ministra zdravotnictví Václava Pláteníka.

Změna by se dotkla všech LDN. Pokud by lékař nerozhodl jinak, pacient by byl na dlouhodobém lůžku maximálně 90 dnů. „Poté by se přesunul do jiné služby – sociálně pobytové, kde by žil v přirozeném prostředí. Změna se má týkat lidí, kteří spíše než zdravotní pomoc potřebují sociální. Je proto vhodné, aby pro ně byla zajištěná sociální služba, v rámci které mu budou poskytována například pomoc s každodenní obsluhou, které centrum sociálních služeb nabízí,“ doplnil náměstek.

Nyní jsou služby v LDN plně hrazené z veřejného zdravotního pojištění, o délce pobytu rozhoduje lékař. Nově by si pacienti po 90 dne připláceli podobně jako v v domovech pro seniory, kde pojišťovny hradí jen zdravotní péči. V domovech pro seniory si lidé za celodenní stravu připlácejí 235 korun a za ubytování 280 korun. Jakou část nákladů by si lidé nově hradili, návrh zákona neuvádí. Není ani jasné, zda by se na financování péče podílelo ministerstvo práce a sociálních věcí, případně kraje.

K návrhu mají výhrady nemocnice, poskytovatelé sociálních služeb i zdravotnické odbory. Podle ministerstva zdravotnictví ale jde jen o připravovaný materiál, který budou oba resorty teprve propracovávat. Návrh zákona by měl v následujících týdnech putovat do připomínkového řízení.

„Naši právníci jsou z návrhu zákona velmi roztrpčeni a zmateni, vůbec nevíme, co si o tom myslet. Není z něho vůbec zřejmé, kdo by provoz lůžek nově hradil a v jaké výši. Zákon je formulován velmi vágně,“ uvedl Petr Fiala, místopředseda Asociace českých a moravských nemocnic. Velká část LDN funguje jako součást nemocniční péče. Fiala také upozornil na to, že LDN nemají kam pacienty po 90 dnech přeložit, protože se většinou nemohou vrátit do domácí péče. Podle Pláteníka je možné, že by se lidé nikam stěhovat nemuseli. Nemocnice, jejíž součástí LDN je, by se totiž mohla registrovat k poskytování sociálních služeb.

„Zákon předpokládá, že se vytvoří nová sociálně zdravotní lůžka, která si budou moci registrovat nemocnice i poskytovatelé sociálních služeb. Z návrhu přitom není vůbec jasné, jak by měly vypadat, kolik tam bude personálu, kde se budou služby provozovat,“ konstatoval prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR Jiří Horecký.

Zpravodaj

Muž z Brněnska žije 30 let s transplantovaným srdcem, medián přežití…

  • 10 března, 202310 března, 2023
  • by budskap

Podle Krejčího je Petr také jedním z nejdéle žijících pacientů po transplantaci srdce v České republice. „Za ta léta nebylo samozřejmě vždy vše jen růžové, objevila se řada komplikací, které potransplantační průběh mohou doprovázet. Nicméně se nám je vždy podařilo společným úsilím zvládnout a vyřešit. Vždy je třeba i trocha štěstí a také pozitivní nastavení mysli, což v tomto případě platí vrchovatou měrou,“ uvedl Krejčí.

Petr zaznamenal potíže na začátku 90. let, když se vrátil z vojenského cvičení. Do té doby se považoval za zdravého a nikdy žádné problémy se srdcem neměl. „Pak jsem se začal zadýchávat při námaze, třeba i při cestě do schodů. Ten kopec, co jsem chodil každé ráno do práce, jsem najednou nemohl vyjít,“ vzpomněl začátky svých zdravotních potíží.

I když se situaci podařilo krátce vyřešit, za půl roku měl opět problémy. „V nemocnici zjistili, že mám pokročilé selhání srdce a jedinou možností je transplantace,“ uvedl pacient. Tehdy o metodě příliš mnoho nevěděl, ale jeden z lékařů mu situaci vysvětlil. Na vhodného dárce čekal asi měsíc.

Z interní kardiologické kliniky ho převezli do Centra kardiovaskulární a transplantační chirurgie, které transplantace provádí. „My se o pacienty staráme před operací a po operaci, kterou provádí právě v centru,“ poznamenal Krejčí. Centrum ročně provede 25 až 30 transplantací srdce, transplantuje také játra a ledviny.

Na probuzení po transplantaci si Petr vzpomíná dodnes. „Samozřejmě jsem byl celý bolavý, ale bylo to super. Mohl jsem dýchat a cítil jsem, že to bude dobré. Po několika dnech mě sice museli zavřít na izolaci, protože moje tělo začalo orgán odmítat, ale pomocí léků se podařilo imunitu zklidnit a já jsem asi po třech měsících mohl jít domů,“ řekl muž.

Do původní práce už se sice vrátit nemohl, ale stále se snažil udržet v kondici díky procházkám a práci na zahradě. Jako invalida občas brigádničil a sázel stromky nebo maloval pokoje. „Také jsem začal včelařit, takže se starám o své úly. Srdce stále drží, sice jsem kvůli různým infekcím asi čtyřikrát skončil ve špitále, ale to za třicet let není nic hrozného,“ dodal Petr.

Prevence a léčba

Pacientů na dialýze v K. Varech přibývá, hlavně kvůli stárnutí…

  • 8 března, 20239 března, 2023
  • by budskap

Karlovarské dialyzační středisko má v současné době 89 pacientů, kteří chodí na vyčištění krve pravidelně. Na lůžku tráví obvykle třikrát týdně čtyři až pět hodin. Nejmladší je třicetiletá žena, nejstaršímu pacientovi je 89 let. Podíl žen a mužů je zhruba stejný. Dalších 1750 pacientů pak chodí na ambulanci, která jejich stav pravidelně sleduje a v případě progrese onemocnění je připraví na dialýzu nebo transplantaci. Jen za loňský rok přibylo v evidenci ambulance 225 nových pacientů.

Například 67letá Věra Bartošová, která dnes podstupovala pravidelnou očistu krve, chodí na dialýzu už třetím rokem. „Nikdy jsem žádné problémy neměla. Pak jsem měla covid a po po něm jsem šla na kontrolní odběry a hned mě poslali na dialýzu,“ řekla ČTK. Třikrát týdně tak tráví přes čtyři hodiny napojená na přístroj. Ale protože, jak říká, ráda jezdí na Šumavu, má zajištěnu takzvanou prázdninovou dialýzu i v Klatovech.

Karlovarské centrum poskytuje jak klasickou dialýzu na oddělení, tak i domácí hemodialýzu nebo peritoneální dialýzu. Středisko disponuje 20 hemodialyzačními jednotkami přímo na sále a několika záložními. Třikrát týdně pracuje ve třech směnách, dva dny v týdnu pak ve dvou směnách. Podle Fričové by sice bylo dobré kapacitu střediska navýšit, chybí ale personální zajištění, zejména sestry. Situace je obdobná jako v jiných zdravotnických zařízeních v kraji, kdy zdravotnický personál často odchází pracovat buď do Německa nebo do lázeňství.

V posledních dvou letech se na fungování dialyzačního střediska podepsala i pandemie covidu. Jak popsala primářka Fričová, zkraje panovaly velké obavy, nejistota a chyběly ochranné pomůcky. Postupně se ale situace stabilizovala v současné době už se testují pouze pacienti s příznaky. Naprostá většina pravidelných pacientů je ale také očkovaná. Za dva roky koronavirové pandemie ale dialyzační středisko v Karlových Varech přišlo o 19 pacientů, kteří zemřeli v souvislosti s onemocněním covid-19.

Podle Fričové jsou onemocnění ledvin zrádná hlavně tím, že nebolí a pacient tak mnohdy vůbec netuší, že něco s ledvinami není v pořádku. I proto se mnoho lidí dostane do péče lékařů pozdě, když už ledviny začnou selhávat a kromě transplantace zbývá jedině dialýza. Doporučuje tak hlavně zdravý životní styl, pohyb a také dostatečný pitný režim.

Výzkumy a studie

Pacientům, kteří mají v krvi příliš oxidu uhličitého, hrozí malátnost…

  • 22 února, 2023
  • by budskap

Zvýšenou koncentrací oxidu uhličitého v krvi, takzvanou hyperkapnií, trpí zejména pacienti s chronickou obstrukční plicní nemocí (CHOPN), kterých je v Česku zhruba 450.000. „Hyperkapnie je zrádná, protože nemá specifické příznaky. Někteří lidé mohou mít spojivky podlité krví a trpí nadměrnou únavou, případně usínáním ve dne, nebo naopak neklidem,“ vysvětlila předsedkyně České pneumologické a ftizeologické společnosti České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně Martina Koziar Vašáková.

Příznaky se ale podle ní nemusí vůbec projevit a pacienti tak nadbytek oxidu uhličitého v krvi nepozorují. „Vliv na jeho organismus má však zásadní,“ dodala s tím, že častěji se s ním lékaři setkávají u obézních pacientů.

U pacientům s těžkou CHOPN hrozí proto, že mají omezenou funkci dýchání a nedochází ke správné výměně plynů. Nemají dostatek kyslíku a přebývá jim v krvi oxid uhličitý. „Vyšetření obsahu plynů v krvi nebývá standardní procedurou, a u řady pacientů tak hyperkapnii lékař vůbec nemusí odhalit,“ uvedl přednosta Kliniky nemocí plicních a tuberkulózy ve Fakultní nemocnici v Brně Milan Sova.

Léčba může pacientům podle lékařů výrazně zlepšit kvalitu života, snížit riziko zhoršení nemoci a počet hospitalizací. „Odborné studie také potvrzují, že lidé s CHOPN, kteří se s hyperkapnií léčí, žijí déle, a to v řádu několika měsíců až let,“ uvedl primář Plicního oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku Ondřej Zela.

Pacienti mohou mít přímo doma ventilační přístroj s dýchací maskou, který jim pomůže zajistit výměnu plynů a snížit obsah oxidu uhličitého v krvi. Používat jej ale mohou i ve dne. Podle lékařů ho využívá ale jen asi desetina z nich. Pomoci by přitom mohl až 20.000 nemocných.

Léčbu hradí pacientům zdravotní pojišťovna, ale musí ji vždy doporučit pneumolog, který zhodnotí, zdali bude pro pacienta prospěšná. „Přístroj je skutečně neinvazivní, takže se lidé nemusí bát, že jim do krku povedou trubičky. Přestože máme přístroj k dispozici již několik let, tak se stále příliš často nevyužívá, což je škoda,“ doplnil Sova.

 

Výzkumy a studie

Tým lékařů v Düsseldorfu potvrdil úplné vyléčení pátého člověka na…

  • 21 února, 202324 února, 2023
  • by budskap

„Skutečně jde o vyléčení, ne jen o dlouhodobé ustoupení příznaků. Jde samozřejmě o symbol naděje, ale stále zbývá mnoho práce, kterou je třeba udělat,“ uvedl jeden z autorů článku, lékař Björn-Erik Jensen.

Todd Ellerin z massachusettské lékařské instituce South Shore Health uvedl, že ačkoliv současnou metodou nelze léčit širší populaci, jde o „krok dopředu, který vědě pomáhá chápat, co léčení HIV vyžaduje“.

Na světě podle OSN žilo v roce 2021 asi 38,4 milionu lidí s HIV. Pro většinu z nich jde o doživotní onemocnění, se kterým je ale díky lékům v rozvinutých zemích možné žít dlouhý a relativně zdravý život. Existují také studie, které se zabývají vývojem vakcíny proti HIV, napsal web stanice ABC News.

Před vyléčením pacienta z Düsseldorfu byly známy obdobné případy v Berlíně, Londýně, New Yorku a ve výzkumném lékařském centru City of Hope v Kalifornii. Všichni tito pacienti byli diagnostikováni také s leukémií, lékaři proto při jejich léčbě kromě chemoterapie zvolili i vysoce rizikovou transplantaci kostní dřeně. Jejich dárci byli zástupci asi jednoho procenta populace, které nemá na povrchu bílých krvinek bílkovinu CCR5, na kterou se vir HIV váže, a je tak vůči HIV de facto přirozeně imunní.

Česká republika podle Národní referenční laboratoře pro HIV/AIDS Státního zdravotního ústavu (SZÚ) patří mezi země s nízkým výskytem HIV, konkrétně 2,78 případu na 100.000 obyvatel.

 

Aktuálně

Kraj získá pozemek v Pasohlávkách, na němž vznikne léčebný ústav…

  • 16 února, 2023
  • by budskap

Nabytí pozemků od Thermalu Pasohlávky schválilo všech 56 přítomných zastupitelů. Kraj potřeboval pozemek získat, aby mohl jako investor stavby dostat dotaci od státu. Z nákladů 750 milionů korun by mohla pokrýt až 550 milionů, uvedl Zámečník. Stavba ústavu by měla začít počátkem příštího roku a skončit v roce 2025. Sloužit by měl pro pacienty po úrazech nebo třeba mozkové příhodě.

V blízkosti ústavu by měl v příštích letech vzniknout lázeňský komplex, který plánuje čínská firma RiseSun. Projekt na lázně za dvě miliardy korun získal loni územní rozhodnutí, nyní se pracuje na dokumentaci pro stavební povolení. Dokončení lázní je v plánu v roce 2027.

 

České zdravotnictví

Nástroj s využitím neuronových sítí by mohl odhalovat poškození očí…

  • 14 února, 202324 února, 2023
  • by budskap

„Pro to, aby pacient nedospěl do stadia nevratného poškození zraku, je včasná diagnostika oční sítnice, a tím tedy brzké nasazení léčby, zcela zásadní. Vzhledem k masivnímu počtu osob, které v České republice, ale i ve světě diabetem trpí, je podpora podobných vývojových projektů pro společnost důležitá. A také pro ekonomiku,“ uvedl v tiskové zprávě předseda agentury Petr Konvalinka.

Cukrovkou v ČR trpí přes milion lidí, přibývá jich zhruba 30.000 každý rok. Nejčastěji ji zachytí jako první praktický lékař, lékař diabetolog nebo internista, kterých je v ČR dohromady přes 6800. „V každé této ordinaci dochází k primárnímu záchytu cukrovky a k jejímu průběžnému monitoringu. Jedná se o ideální místo, kde vyšetření sítnice za pomoci našeho přístroje je možné provádět,“ uvedl vedoucí řešitelského týmu Petr Švrček.

Cílem výzkumu je podle lékaře prokázat schopnost systému automaticky vyhodnocovat patologie při diabetické retinopatii na obrazových záznamech vnitřní části oka. Nejdříve zkoumaný snímek oka vyhodnotí oční lékaři a určí nalezené patologie, poté se porovnávají s výsledky systému a případně upravují algoritmus. Na projektu spolupracují pracoviště z Polska, Slovenska, Izraele nebo Číny.

V letošním roce by podle Technologické agentury ČR měl nástroj vstoupit do procesu certifikace jako zdravotnického prostředku, který je nutnou podmínkou uvedení do lékařské praxe.

 

České zdravotnictví

Ústecká nemocnice bude kvůli odstávce elektřiny vozit nové pacienty…

  • 25 února, 2022
  • by andrlovak1

Půjde o akutní případy, třeba pacienty, kteří budou potřebovat okamžitě operovat. Hospitalizovaní pacienti, kupříkladu na jednotkách intenzivní péče, v nemocnici zůstanou, protože areál bude zásobován elektřinou ze záložních zdrojů.

 

Lékaři nové pacienty přesměrují do sousedních nemocnic v Ústeckém kraji nebo do specializovaných center především v Praze. V sobotu budou rovněž postupně odstavovány všechny výtahy v areálu. Funkční výtahy budou sloužit jako evakuační, a návštěvníci by je proto neměli používat. Společnost rovněž žádá veřejnost, aby v sobotu omezila vjezd do areálu nemocnice.

České zdravotnictví

Pacienti na JIP v Barceloně si mohou virtuálně vyjet na…

  • 30 prosince, 2021
  • by andrlovak1

Ve zkušebním projektu nemocnice využívá speciální cyklotrenažér, který se přizpůsobuje síle pacienta a může hýbat jeho nohami i v případě, že toho samotný pacient není schopen. To by mělo pacientům pomoci k obnovení fungování svalů na nohou. Jedna z barcelonských softwarových firem naprogramovala osm virtuálních jízd po katalánské metropoli, které si může pacient užít za použití speciálních brýlí.

 

Virtuální jízdy po Barceloně jsou součástí lékařského projektu, jehož cílem je urychlit rehabilitaci pacientů, kteří jsou na plicní ventilaci, a zkrátit tak jejich pobyt na jednotce intenzivní péče.

 

Podle lékařky Judith Marínové-Corralové využití virtuální reality zvyšuje efektivitu cvičení a zlepšuje také duševní stav pacientů. „Je to způsob, jak pacienty motivovat a zlepšit jejich spokojenost s rehabilitací,“ tvrdí také fyzioterapeut Sergio Delgado.

 

Podle lékařů jsou pacienti s novým programem velmi spokojeni. Jeho účinnost ale vyhodnotí až srovnání jejich výsledků s výsledky pacientů, kteří cyklotrenažér nepoužívali, a těch, kteří ho používali bez zapojení virtuální reality.

 

Aktuálně

Zeman podepsal zákon o sdílení údajů mezi zdravotnickými registry

  • 30 srpna, 2021
  • by andrlovak1

Žádné centrální úložiště, kde by se ukládala zdravotní dokumentace pacientů, se s novým zákonem neplánuje. Uložená bude jen u lékařů jako dosud. Budou ji ale moci mezi sebou v zabezpečené podobě sdílet. Vznik Integrovaného datového rozhraní jako centrální infrastruktury zajistí mimo jiné propojení poskytovatelů zdravotních služeb mezi sebou.

Jádrem systému budou tři kmenové registry spravované Ústavem zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS). Půjde o registr poskytovatelů zdravotních služeb, zdravotnických pracovníků a pacientů. Propojí se v neveřejný celek, do kterého budou moci vstupovat jen oprávněné osoby při zachování ochrany osobních údajů. Každý přístup bude zaznamenán.

Zdravotníci budou moci systém využívat s osobním certifikátem, zaručeným elektronickým podpisem, časovým razítkem nebo elektronickou pečetí pro sdílení dokumentů. Užívání nástrojů zákona bude podle dřívějších informací pro zdravotníky dobrovolné, účastníci ale budou muset dodržovat nastavená pravidla.

Výpis z evidence

Pacienti budou mít přes Portál elektronického zdravotnictví přístup k tomu, jaké informace jsou o nich v registrech vedeny. Výpis bude možné získat také prostřednictvím kontaktních míst veřejné správy. Už v současné době informace o péči, která je každému pacientovi poskytnuta, respektive zaplacena, evidují zdravotní pojišťovny.

Na rozdíl například od úložiště elektronických receptů nebude konkrétní zdravotnická dokumentace nikde centrálně evidovaná. Ošetřující lékaři si ale prostřednictvím státem garantovaného systému budou moci kopie nebo výpisy ze zdravotnické dokumentace přeposílat v zašifrované formě.

Navigace pro příspěvky

1 2
ŽIVOTNÍ STYL U PACIENTŮ S PSYCHÓZAMI

ŽIVOTNÍ STYL U PACIENTŮ S PSYCHÓZAMI

více
Pokud máte zájem o zveřejnění vašeho článku na portálu MedNews, můžete jej zaslat na e-mail:
redakce@mednews.cz

Kalendář akcí

Leden

Únor 2023

Březen
MO
TU
WE
TH
FR
SA
SU
27
28
1
2
3
4
5
Únor

26

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Únor

27

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Únor

28

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Březen

1

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Březen

2

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Březen

3

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Březen

4

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
6
7
8
9
10
11
12
Březen

5

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Březen

6

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Březen

7

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Březen

8

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Březen

9

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Březen

10

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Březen

11

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
13
14
15
16
17
18
19
Březen

12

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Březen

13

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Březen

14

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Březen

15

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Březen

16

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Březen

17

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Březen

18

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
20
21
22
23
24
25
26
Březen

19

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Březen

20

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Březen

21

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Březen

22

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Březen

23

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Březen

24

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Březen

25

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
27
28
29
30
31
1
2
Březen

26

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Březen

27

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Březen

28

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Březen

29

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Březen

30

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Březen

31

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Duben

1

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Přidat akci

Newsletter

Zajímají vás pravidelné informace ze světa zdravotnictví a životního stylu? Vyplňte vaši e-mailovou adresu a my vám budeme posílat výběr toho nejzajímavějšího.

Vyplněním e-mailové adresy a odesláním souhlasím s GDPR.

  • RSS
  • GDPR
Kontakt: MedNews, spol. s.r.o.
V Háji 1214/13, 170 00 Praha 7
Tel.: +420 604 992 595
E-mail: redakce@mednews.cz
Copyright © 2020
MedNews.cz
All Rights Reserved
Created by CRS