Skip to content
MedNews.cz
  • Zpravodaj
    • Všechna Témata
    • Aktuálně
    • Prevence a léčba
    • Děti a mateřství
    • České zdravotnictví
    • Sex a intimní zdraví
    • Výzkumy a studie
  • Akce
  • Kontakt
  • Vstup pro odborníky
Aktuálně

Laboratoř v Brně eviduje 16 pozitivních vzorků na covidovou variantu…

  • 23 prosince, 2021
  • by andrlovak1

Šerý uvedl, že laboratoř dokončila analýzy vzorků a má 16 pozitivních případů. „Činí to 5,4 procenta ze všech pozitivních vzorků,“ uvedl Šerý. Dodal, že výsledky dnes laboratoř automaticky pošle ve zprávě klientům. Ředitelka protiepidemického odboru jihomoravské hygienické stanice Renata Ciupek ČTK řekla, že hygienici dnes obdrželi z laboratoře hlášení o 16 osobách. „Většina z ohniska je v Adamově, pak je ohnisko v Pohořelicích a další se nyní ověřují a trasují,“ uvedla Ciupek.

 

Šest nových případů za poslední dva dny objevila i Fakultní nemocnice Brno, která tak omikron zjistila už u 23 lidí. „Z šesti nových případů nikdo neudává příznaky,“ řekla ČTK mluvčí nemocnice Veronika Plachá. Čtyři případy byly z Pohořelic, po jednom z Adamova a Brna.

 

Prvními nakaženými v kraji, které nemocnice zjistila v první polovině prosince, byly dvě zdravotní sestry z plicního oddělení. Dále se nákaza objevila u dvou dětí jedné z nich, poté také v adamovské základní škole. Zařízení ale zjistilo nakažené kromě Brna a Adamova také v Humpolci nebo Pohořelicích.

 

Prvním potvrzeným případem nákazy omikronem v České republice byla koncem listopadu žena z Liberce, která se vrátila z Afriky. Druhým potvrzeným případem byl člověk s úzkým kontaktem na tuto ženu.

 

Variantu omikron, kterou Světová zdravotnická organizace (WHO) kvůli potenciálně vyšší nakažlivosti zařadila mezi znepokojivé typy koronaviru, poprvé zaznamenali 9. listopadu v Jihoafrické republice. Podle expertů je omikron třikrát až čtyřikrát nakažlivější než dosud dominantní varianta delta.

 

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) očekává, že v Česku bude omikron v populaci dominantní kolem poloviny ledna. Před „výrazným a prudkým nárůstem“ nových případů koronaviru způsobených variantou omikron v úterý varoval ředitel Světové zdravotnické organizace pro Evropu (WHO) Hans Kluge. Podíl omikronu na celkovém počtu nakažených roste v řadě zemí a budí obavy vlád. Omikron už je dominantní v Dánsku, Portugalsku, Británii a Spojených státech, ve Francii představuje třetinu případů.

Aktuálně

Počet nakažených v Británii poroste obřím tempem, nemocnice budou pod…

  • 16 prosince, 2021
  • by andrlovak1

Podle Whittyho data napovídají, že vrchol omikronové vlny pandemie přijde dříve než u předchozích vln a také rychleji odezní. Ačkoli ohledně omikronu existuje mnoho neznámých, rychlý přírůstek infikovaných ve velmi krátkém čase se zřejmě promítne do toho, že nemocnice budou přijímat nejvíce covidových pacientů za celou dobu pandemie.

 

„Kvůli strmě stoupajícím číslům onemocní hodně lidí najednou,“ řekl. Právě to zvýší tlak na nemocnice a ty budou muset přijímat více pacientů s covidem než kdy dříve. Dosavadní rekord v počtu nových pacientů za den je podle vládního poradce z letošního ledna, kdy bylo hospitalizováno něco přes 4500.

 

„Obávám se, že musíme přijmout fakt, že během následujících týdnů budou rekordy padat často,“ varoval Whitty na středeční tiskové konferenci po boku premiéra Borise Johnsona, kde vyzval občany, aby pečlivě vážili množství kontaktů a jejich rizika.

 

Nejistota ohledně závažnosti nákazy omikronem může znamenat, že ani vysoká čísla nezpůsobí vážnější krizi. Podle Whittyho se může ukázat, že průběh covidu-19 bude v případě omikronu mírnější, že pacienti nebudou muset zůstávat v nemocnicích tak dlouho a že vakcíny mnoho z nich ochrání před rozvinutím vážných potíží.

Data o šíření omikronu

Spolehlivé informace o šíření varianty omikron budou v Británii k dispozici nejdříve po Vánocích, řekla dnes parlamentnímu výboru Susan Hopkinsová z UKHSA. Podle ní je aktuálně v nemocnicích 15 pacientů s prokázanou nákazou omikronem, reálné číslo ale je mnohem vyšší.

 

Své plány přehodnotila kvůli omikronu i královna Alžběta II. Buckinghamský palác dnes oznámil, že tradiční předvánoční večeře, na kterou panovnice každý rok zve příslušníky celé širší rodiny včetně vnoučat, pravnoučat a vzdálenějších příbuzných, se preventivně ruší.

 

„Zrušení litujeme, ale domníváme se, že je to správné rozhodnutí,“ uvedl palác, podle něhož by akce v době zvýšeného epidemického rizika mohla ohrozit vánoční plány mnoha rodin. Pětadevadesátiletá panovnice stráví svátky tradičně na panství v Sandringhamu, letos poprvé bez manželka. Vévoda z Edinburghu zemřel v dubnu.

 

České zdravotnictví

Ve Fakultní nemocnici Brno mají dva zaměstnanci variantu covidu…

  • 9 prosince, 20219 prosince, 2021
  • by andrlovak1

Oba zaměstnanci jsou z plicního oddělení a podle Plaché nebyli nikde v zahraničí. „Očekáváme podle našich informací, že těchto případů omikronu bude přibývat,“ uvedla bez podrobností Plachá.

 

Nemocniční náměstek Ondřej Ludka uvedl, že nemocnice poslala vzorky ještě na ověření. „Varianta se tu objevila, je bohužel velmi nakažlivá. Uvidíme, co to udělá. Populace se promoří a objeví se další, je to přirozený vývoj nemoci,“ řekl Ludka.

 

Česko dosud mělo dva oficiálně potvrzené případy omikronu. První byla žena z Liberce, druhým člověk s úzkým kontaktem na tuto ženu. Variantu omikron, kterou Světová zdravotnická organizace (WHO) kvůli potenciálně vyšší nakažlivosti zařadila mezi znepokojivé typy koronaviru, poprvé zaznamenali 9. listopadu v Jihoafrické republice.

 

Prevence a léčba

Genetik: U omikronu se očekává snížení účinnosti vakcín i imunity po prodělání

  • 9 prosince, 2021
  • by andrlovak1

Odborníci podle Pačese mají k dispozici už některá data o omikronu, z kterých lze odhadnout trendy. Špatnou zprávou je podle genetika to, že varianta je výrazně více infekční. „Lidé, kteří prodělali nákazu nějakou předcházející variantou, tak bohužel jejich imunita proti variantě omikron není moc dobrá,“ řekl Pačes. Předběžné výsledky dvou studií také ukazují, že je možné očekávat i snížení účinnosti vakcín proti covidu.

 

Dobrou zprávou podle Pačese je, že odborníci zatím nemají žádná data, která by ukazovala, že je tato varianta příliš nebezpečná. „Ale je to pořád ještě na začátku, protože těžké případy přicházejí až se zpožděním,“ poznamenal.

 

Důvodem, proč je imunita získaná proděláním covidu proti omikronu horší, je podle Pačese to, že všechny předcházející varianty jsou od sebe relativně dost vzdáleny. „Od té původní si každá šla svým vlastním směrem,“ uvedl Pačes. Nyní dostupné očkování bylo vyvinuto právě proti původní variantě.

 

Některá data naznačují, že by k omikronu mohly být náchylnější děti. Podle Pačese se dopad na tuzemskou populaci nedá odhadnout, protože v Jihoafrické republice je populace mnohem mladší, v ČR mají lidé jiná přidružená onemocnění, která mohou průběh ovlivnit. Srovnání epidemických vln předchozích variant a omikronu ale podle Pačese ukazuje posun k nižším věkovým kategoriím. Proto doporučuje očkování dětí proti covidu.

Aktuálně

Belgie zaznamenala nákazu novou variantou viru, je to první…

  • 26 listopadu, 2021
  • by andrlovak1

Nakaženou je podle RTBF mladá dospělá žena, která nedávno navštívila Egypt a Turecko. Nemá údajně žádnou vazbu na Jihoafrickou republiku, která eviduje výraznější šíření nové, potenciálně nebezpečné varianty. Žena nebyla očkovaná proti covidu-19 ani až dosud nikdy neměla potvrzenou infekci virem SARS-CoV-2.

 

Belgický virolog Marc Van Ranst, jehož laboratoř úzce spolupracuje s agenturou pro veřejné zdraví Sciensano, předtím informoval, že Belgie v souvislosti s variantou B.1.1.529 analyzovala „dva podezřelé vzorky“. Později na twitteru uvedl, že v jednom případě se nákaza potvrdila čtyři dny po nástupu příznaků covidu-19. Aniž by specifikoval pohlaví pacienta doplnil, že daná osoba se 11. listopadu vrátila z Egypta.

 

Výskyt nové varianty koronaviru označované také řeckým písmenem ný před dneškem evidovaly pouze Hongkong, Botswana a Jihoafrická republika. Jihoafrické ministerstvo zdravotnictví na její šíření upozornilo na čtvrtečním brífinku, na kterém vědci hovořili o znepokojivé kombinaci mutací. Vysoký počet nových rysů by mohl znamenat, že tato podoba koronaviru bude nakažlivější a bude schopna obejít lidskou imunitu.

Aktuálně

WHO začala zkoumat novou mutaci koronaviru, která se šíří…

  • 1 září, 2021
  • by andrlovak1

Varianta byla poprvé zachycena v Kolumbii v lednu. Jednotlivé případy úřady objevily i v dalších latinskoamerických či evropských zemích. Na variantu mí v současnosti připadá zhruba 0,1 procenta případů na světě. Výskyt mutace ale v posledních měsících vzrostl v Kolumbii, kde představuje 39 procent nových případů, a v Ekvádoru, kde na ni připadá 13 procent případů infekce.

WHO se rozhodla novou mutaci mí zkoumat, protože vykazuje vlastnosti, které by jí umožnily vyhýbat se přirozené či získané imunitě. Tím by proti variantě byly méně účinné vakcíny. Tyto předběžné závěry ale musí teprve potvrdit další studie.

Důvod navýšení nákazy

Podle kolumbijských úřadů byla nová varianta jedním z faktorů, jež vedly k výraznému zvýšení počtu nově nakažených mezi polovinou května a začátkem července. Tehdy země zaznamenávala bezmála 30.000 nových případů nákazy denně. Výskyt epidemie se ale na konci srpna výrazně snížil a dosahuje zhruba 2000 nových případů koronaviru denně. Od začátku epidemie země, kde žije na 50 milionů lidí, zaznamenala zhruba 4,9 milionu nakažených a zhruba 125.000 úmrtí v souvislosti s nemocí covid-19.

WHO zařazuje na seznam variant, které zkoumá, takové mutace, jež představují rostoucí nebezpečí pro světové veřejné zdraví. Na seznamu je nyní pět variant, a to včetně nové mí. Ještě vážnější nebezpečí představují čtyři varianty zařazené na rizikovém seznamu. Mezi nimi je například delta či beta.

Aktuálně

Počet potvrzených případů mutace delta v Česku se blíží stovce

  • 24 června, 2021
  • by andrlovak1

V poslední vlně SZÚ sekvenoval 179 vzorků. Pozitivních na variantu delta bylo 49 z nich. Jiřincová ale zdůraznila, že nešlo o reprezentativní vzorek, takže výsledek nelze vztáhnout na celou populaci. Vzorky, které sekvenací prošly, byly totiž předem vybrány jako podezřelé. Mutace delta nového koronaviru testy odhalily ve vzorcích z více krajů, uvedla Jiřincová. Nejvýraznější ohnisko je v Libereckém kraji. Podezření, že v něm nastalo komunitní šíření ale může potvrdit pouze epidemiolog.

„Rozhodně můžeme čekat, že dříve či později dojde k rozšíření varianty delta,“ je přesvědčena Jiřincová. Nepovažuje to ale za důvod k panice. S šířením nakažlivější mutace podle ní zatím není spojený výrazný nárůst počtu hospitalizovaných, jako tomu bylo u původní varianty koronaviru.

Šíření nových variant považuje vedoucí Národní referenční laboratoře za důvod ke zvýšené opatrnosti a pečlivému sledování vývoje. Lidé by podle ní měli nadále dodržovat protiepidemická opatření. Novým typem koronaviru, který způsobuje onemocnění covid-19, se od loňského března v Česku prokazatelně nakazilo skoro 1,67 milionu lidí, z nichž 30.291 zemřelo.

V Praze počty nově odhalených případů od poloviny minulého týdne pozvolna stoupají. Pražští hygienici aktuální stav epidemie sledují se znepokojením a apelují na obyvatele, aby nadále dodržovali bezpečnostní opatření v podobě adekvátní ochrany dýchacích cest, vzájemných odstupů ve vzdálenosti alespoň dvou metrů a co nejčastějšího mytí nebo dezinfekce rukou. Stěžejní je podle nich také očkování proti covidu a u dosud neočkovaných lidí je rovněž důležité pravidelné testování.

Výzkumy a studie

Vědci potvrdili výskyt nové místní varianty koronaviru v Brazílii

  • 26 května, 2021
  • by andrlovak1

Novou variantu vědci zachytili ve 21 městech státu Sao Paulo. Největší výskyt byl zaznamenán ve městě Porto Ferreira, kde žije na 57.000 lidí. Sao Paulo patří k brazilským státům, na které dolehla epidemie nejvíce.

Nová varianta obsahuje mutaci charakteristického (spike) proteinu L452R, která je typická pro takzvanou indickou variantu (B.1.617). Tato mutace je podle agentury EFE spojována s větší nakažlivostí a odolností proti vakcíně. Badatelé se domnívají, že nová varianta P.4 je příbuzná s variantou P.1, která se poprvé rozšířila v Amazonii. Podle brazilského ministerstva zdravotnictví je varianta P.1 až třikrát nakažlivější než předchozí varianty koronaviru.

První případy indické varianty koronaviru zaznamenala Brazílie minulý týden. Byla jí nakažená posádka nákladní lodi, která přistála ve státě Maranhao na severovýchodě země.

Podle epidemiologů je Brazílie díky velkému výskytu koronaviru „semeništěm“ nových variant. Těm zdravotnické úřady z části připisují vysoký počet nakažených, který země zaznamenává již několik měsíců, a obtíže zdravotnického systému způsobené zvýšeným počtem hospitalizací.

V úterý Brazílie, kde žije 212 milionů lidí, ohlásila přes 73.000 případů koronaviru diagnostikovaných za předchozích 24 hodin. Od začátku epidemie se infekce prokázala u 16,2 milionu lidí. Během trvání epidemie zemřelo v souvislosti s nemocí covid-19 452.000 lidí, za posledních 24 hodin to bylo bezmála 2200 osob.

Zpravodaj

Francie hlásí novou mutaci koronaviru, testy ji nemusí zachytit

  • 16 března, 2021
  • by andrlovak1

Paříž 16. března (ČTK) – Francouzské zdravotnické úřady hlásí novou variantu koronaviru, kterou nemusí zachytit běžné PCR testy. Dnes o tom informovaly agentury. Objevili ji zdravotníci v nemocnici ve městě Lannion v Bretani.

Tam zaznamenali několik pacientů, kteří měli typické projevy onemocnění covid-19, ale měli negativní výsledek PCR testu. Infekci potvrdily až podrobnější rozbory ze vzorků odebraných ze vzdálenějších částí dýchacích cest nebo analýza krve. Zdravotnické úřady v Bretani uvedly, že „bude proveden výzkum s cílem zjistit, jak tato varianta reaguje na vakcínu a protilátky vytvořené během dřívější nákazy koronavirem“.

Francie o objevu nové varianty informovala mezinárodní agentury.

Agentura Reuters uvádí, že i v Bretani, která zatím příchod třetí vlny epidemie nepocítila nijak drasticky, nových případů v posledních dnech přibývá rychleji. K nejvíce zasaženým regionům ve Francii patří v současnosti Paříž a její okolí, kde se jednotky intenzivní péče blíží k hranicím své kapacity. Na lůžkách intenzivní péče ve francouzských nemocnicích nyní leží nejvíce pacientů od konce listopadu, kdy v zemi platila druhá celostátní karanténa.

 

Zpravodaj

SZÚ zaznamenal britskou mutaci ve více než 200 případech

  • 27 ledna, 202128 ledna, 2021
  • by andrlovak1

Praha 27. ledna (ČTK) – Nakažlivější takzvanou britskou mutaci koronoviru způsobujícího nemoc covid-19 zaznamenal Státní zdravotní ústav (SZÚ) už ve více než 200 případech. Ze zpětné analýzy vyplývá, že se tato varianta v Česku šíří minimálně od začátku prosince. Vyplývá to ze zprávy Národní referenční laboratoře pro chřipku na SZÚ, jež dělá takzvanou sekvenaci, tedy podrobnou genetickou analýzu viru, která mutaci potvrdí.

Britská varianta byla podle serveru iDNES.cz nově potvrzena také ve vzorku z Vysočiny a Plzeňského kraje. Už minulý týden ji SZÚ potvrdil u vzorku z Prahy, Středočeského, Královéhradeckého a Jihomoravského kraje. Podle mluvčí ústavu Kláry Dolákové se ale může vyskytovat i v jiných než dosud potvrzených regionech. ČTK dnes řekla, že kromě SZÚ mohou sekvenaci dělat i další laboratoře. Počty tak nemusí být kompletní.

Národní referenční laboratoř pro chřipku (NRL) v poslední zprávě z tohoto týdne uvádí, že britská varianta se na území ČR vyskytuje přinejmenším od začátku prosince loňského roku. Podle laboratoře to vyplývá ze zpětné analýzy. „Zatím nahlášeny případy z Prahy, Středočeského kraje, Jihlavy, Pardubic, Královéhradeckého kraje, Brna, Ostravy a okolí. NRL eviduje více než 200 detekcí,“ uvedla ve zprávě vedoucí laboratoře Helena Jiřincová. Laboratoř tuto mutaci pojmenovává jménem Brigita.

Odborníci se na základě zkušeností z okolních zemí domnívají, že v současné době může být asi desetina všech případů s novou mutací. Kvůli rychlejšímu šíření podle některých vědců převládne už v polovině února, optimisticky v březnu.

„Pokud dostaneme vzorek, který má neobvyklé vlastnosti, jsme schopni odhalit sekvenací jakoukoliv mutaci. I kdyby byla úplně nová,“ řekla ČTK Doláková. Výsledky se pak zadávají do mezinárodní databáze, kde se porovnávají zápisy o sekvenaci vzorků.

Velkou část z nich do databáze dodali britští vědci, kteří také v polovině prosince popsali novou mutaci, jež je o 40 procent nakažlivější. Kvůli tomu se proto označuje jako britská, přestože se vyskytuje i v jiných zemích. Další byly identifikovány například v Jihoafrické republice nebo Brazílii. Vědci a výrobci vakcíny v současné době ověřují, jestli vytvořené protilátky po nákaze či očkování fungují i na tyto nové mutace.

Český ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) v úterý ve Sněmovně novinářům řekl, že nová mutace se zatím nešíří v celé společnosti, ale jde o jednotlivé případy. Hygienici kontakty lidí, u kterých vykazují vzorky podezření, podle něj trasují přednostně.

Vědci z iniciativy Sníh nebo spoluautoři výpočtu rizikového skóre PES, kteří se věnují modelování globálních rizik, upozorňují, že kvůli šíření mutace by měla být přijata přísnější protiepidemická opatření, která rychlejší šíření viru vyrovnají. Podle ředitele Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislava Duška se na datech zásadněji britská mutace projeví, pokud bude ve 30 až 40 procentech pozitivních vzorků. Reprodukční číslo by bylo vyšší asi o 0,5 proti současnému.

Navigace pro příspěvky

1 2
ŽIVOTNÍ STYL U PACIENTŮ S PSYCHÓZAMI

ŽIVOTNÍ STYL U PACIENTŮ S PSYCHÓZAMI

více
Pokud máte zájem o zveřejnění vašeho článku na portálu MedNews, můžete jej zaslat na e-mail:
redakce@mednews.cz

Kalendář akcí

Leden

Únor 2023

Březen
MO
TU
WE
TH
FR
SA
SU
27
28
1
2
3
4
5
Únor

26

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Únor

27

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Únor

28

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Březen

1

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Březen

2

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Březen

3

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Březen

4

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
6
7
8
9
10
11
12
Březen

5

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Březen

6

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Březen

7

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Březen

8

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Březen

9

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Březen

10

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Březen

11

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
13
14
15
16
17
18
19
Březen

12

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Březen

13

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Březen

14

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Březen

15

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Březen

16

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Březen

17

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Březen

18

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
20
21
22
23
24
25
26
Březen

19

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Březen

20

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Březen

21

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Březen

22

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Březen

23

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Březen

24

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Březen

25

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
27
28
29
30
31
1
2
Březen

26

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Březen

27

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Březen

28

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Březen

29

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Březen

30

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Březen

31

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Duben

1

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Václavské náměstí 36
Přidat akci

Newsletter

Zajímají vás pravidelné informace ze světa zdravotnictví a životního stylu? Vyplňte vaši e-mailovou adresu a my vám budeme posílat výběr toho nejzajímavějšího.

Vyplněním e-mailové adresy a odesláním souhlasím s GDPR.

  • RSS
  • GDPR
Kontakt: MedNews, spol. s.r.o.
V Háji 1214/13, 170 00 Praha 7
Tel.: +420 604 992 595
E-mail: redakce@mednews.cz
Copyright © 2020
MedNews.cz
All Rights Reserved
Created by CRS