Skip to content
www.mednews.cz
  • Úvod
  • Aktuality
  • Kalendář
  • Kontakt
  • Vstup pro odborníky
Zpravodaj

Hamáček chce posoudit zpřístupnění ivermektinu pro léčbu covidu

  • 1 března, 2021
  • by Redakce

Praha 1. března (ČTK) – Vicepremiér a šéf sociální demokracie Jan Hamáček se zeptá ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) na zpřístupnění léku ivermektin pacientům s covidem. Lék, který se obvykle používá jako antiparazitikum a v Česku není registrovaný, zkouší k léčbě covidu nemocnice u svaté Anny v Brně. Hamáček to dnes řekl novinářům s argumentem, že lék je velice úspěšně nasazován na Slovensku.

„Chápu, že nemá splněny všechny náležitosti, ale pokud se ukazuje, že může pomoci v léčení covidu-19 a ukazuje se, že nepřináší zásadní komplikace, mělo by se zajistit, jak jej učinit dostupným,“ uvedl.

Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně invermektin vyzkoušela do konce února u 30 pacientů s nemocí covid-19. Zdravotní stav většiny se po užívání ivermektinu ve spojení s další léčbou podařilo zlepšit natolik, že mohli být propuštění domů, uvedl minulý týden primář I. interní kardioangiologické kliniky nemocnice Michal Rezek. Lékaři podávali lék vybraným pacientům s těžším průběhem nemoci od loňského listopadu. Ivermektin je podle nich levnější než ostatní léky, nyní je ale obtížně dostupný, protože není registrovaný.

Nedávno se k používání ivermektinu vyjádřil i předseda vlády Andrej Babiš (ANO). Řekl, že má stanovisko Státního ústavu pro kontrolu léčiv, které podle něj není úplně pozitivní. „Ale my říkáme, nebudeme čekat na klinické studie, zkusme to aplikovat,“ řekl. Uvedl, že vláda se zabývá všemi léky, o nichž se v této souvislosti doslechne.

 

Tisková zpráva

FYZIOporadna: Průlom v léčbě nehojících se zlomenin přináší rázová vlna

  • 11 února, 202111 února, 2021
  • by redakce
Sorry, but you do not have permission to view this content.
Tisková zpráva

Tisíce pacientů ročně dosáhnou na moderní léčbu – díky…

  • 9 února, 20219 února, 2021
  • by redakce
Sorry, but you do not have permission to view this content.
Tisková zpráva

Češky s metastatickou rakovinou prsu se konečně dočkaly hrazené cílené…

  • 3 února, 20213 února, 2021
  • by redakce

Praha 1. února 2021 – Po celém světě se ve čtvrtek 4. února připomíná Světový den boje proti rakovině. Češky dostaly jako dárek moderní cílenou léčbu na metastatickou rakovinu prsu. Po téměř čtyřech letech bojů totiž Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) na konci roku schválil první z trojice léků ze skupiny CDK 4/6 inhibitorů, který je díky tomu od začátku letošního roku hrazen z veřejného zdravotního pojištění.

„Schválení prvního léku do úhrad je skvělá zpráva pro více než tři tisíce pacientek s metastatickou rakovinou prsu u nás. Skupina CDK 4/6 inhibitorů, ve které jsou ještě dva zatím nehrazené léky, je odborníky považována za zlatý standard, protože moderní cílená léčba významným způsobem prodlužuje život pacientek v dobré kvalitě života,“ říká Petra Adámková, ředitelka ONKO Unie, která dlouhodobě bojuje za lepší život pacientek s metastatickou rakovinou prsu.

Doposud se CDK 4/6 inhibitory dostávaly jen ke skupině pacientek, jejichž lékaři podali žádost o výjimečnou úhradu přes § 16. Na základě společného stanoviska České onkologické společnosti a Všeobecné zdravotní pojišťovny pak byly žádosti ve většině schvalovány. Touto cestou však byla léčba pacientek komplikována zdlouhavou administrativou a rozhodnutím lékaře o § 16 žádat. „Léčba byla každý rok schválena pro pár stovek pacientek. Věříme, že rozhodnutí SÚKL odstranilo největší překážku a mnohem více českých žen s metastatickou rakovinou prsu získá cenný čas navíc,“ dodává Petra Adámková.

Kvalita života je důležitým faktorem při posuzování léčby

Čtyřletý boj za dostupnost moderní léčby metastatické rakoviny prsu se zdá být zdárně u konce. Ukázal na zdlouhavý proces schvalování léků v České republice, ale také na důležitost kvality života při posuzování účinků. „Na léčbu rakoviny či jakékoli jiné nemoci se nelze dívat jen optikou uzdraví, neuzdraví. Důležité také je, jak dlouho zde naši blízcí mohou být, zda budou ležet měsíce v bolestech, nebo budou moci žít relativně normální život, jaké zážitky s nimi můžeme zažít. Právě tomuto tématu věnujeme v letošním roce připomínku Světového dne proti rakovině,“ upozorňuje Petra Adámková s tím, že je potřeba si uvědomit, že každá pacientka je také matkou, kamarádkou, babičkou nebo tetičkou.

 

ONKO Unie, o.p.s.

ONKO Unie, o.p.s., se od roku 2011 zaměřuje na pomoc pacientkám s onkogynekologickými onemocněními. Je platformou pro setkávání lékařů podílejících se na léčbě onkologických onemocnění, pacientů se zhoubnými nádory i dárců, jejichž společným cílem je podporovat zlepšení kvality života onkologicky nemocných v České republice. V roce 2016 zahájila ONKO Unie, o.p.s., osvětovou kampaň NEJSEM na odpis, zaměřenou na podporu a zlepšení kvality života žen s metastatickou rakovinou prsu.

www.nejsemnaodpis.cz

www.onko-unie.cz

 

 

Zpravodaj

Rekordman říká, že si pálivými papričkami zmírňuje Usherův syndrom

  • 19 listopadu, 202019 listopadu, 2020
  • by redakce

Pelhřimov 19. listopadu (ČTK) – Radim Řehůřek z Radošova na Třebíčsku na sobě ověřuje nečekané zdravotní výhody konzumace pálivých papriček. Dnes se stal v Pelhřimově v jejich pojídání rekordmanem. Řekl, že už dřív zaznamenal, jak mu papričky mírní projevy nevyléčitelného Usherova syndromu, kvůli kterému přichází o sluch a zrak. Kapky z pálivých papriček a bylin si kape přímo do očí. Zatímco dřív vnímal jen světlo, nyní dokáže rozeznat obrysy. Překvapeni úspěchem léčby jsou i lékaři, kteří ho pravidelně sledují, řekl dnes novinářům v Pelhřimově Řehůřek.

V sídle Agentury Dobrý den ustavil nový český rekord, když dokázal během deseti minut snít 93 gramů (13 kusů) papriček druhé nejvyšší pálivosti na světě. V takzvané Scovilleho stupnici (SHU) má pálivost papričky hodnotu přes dva miliony. Znamená to, že kapka jejího roztoku musí být rozředěná dvěma miliony kapek vody, aby přestal být pálivý. Feferonky mají hodnotu přibližně 1000 SHU. Pálivost paprik způsobuje alkaloid kapsaicin.

Podle Miroslava Marka z Agentury Dobrý den je Řehůřkův osud příkladem toho, že pojídání papriček nepatří nutně jen do kategorie gastronomické zábavy. „Věc se má jinak. Tenhle příběh nás dovedl k informacím, které souvisejí s léčením i třeba zraku poškozeného nejen Usherovým syndromem,“ řek Marek.

Za misku s papričkami usedl osmačtyřicetiletý Řehůřek vybaven kapesníky a potítky, do kterých si utíral orosené čelo. Běžně během konzumace pojídá sýr, který neutralizuje chuť. Mléčná bílkovina navíc odstraňuje kapsaicin, a mírní tak pálivost. Součástí rekordu bylo vynechání veškerého zajídání či zapíjení. Po prvních čtyřech papričkách začal Řehůřek poprvé smrkat. „Přiznám se, že už to pěkně hoří,“ řekl po dalším snězeném kousku. Když polkl třináctý kus, do konce limitu mu zbývala minuta. „Oheň jako blázen, to už nedám, necháme to na 13, nebudu to hrotit,“ řekl Řehůřek a otřel si uslzené oči.

Ostrá jídla miloval od dětství, nevadila mu cibule, česnek ani křen. V pojídání pálivých papriček i soutěží, rád testuje ostrosti omáček a jiných dochucovadel. Kvůli chorobě, kterou trpí, jsou pro něj pálivé papričky ale především léčebnou metodou. Jako bývalý zdravotník, který se zajímá i o bylinkaření, připravuje vlastní kapky nebo mazání, která má podle něho blahodárné účinky na cévy a sliznice. Jejich aplikaci konzultuje s několika lékaři. „Jsou překvapeni, že není žádný vedlejší účinek, že to nerozežírá očí, že sliznici trávící soustavy mám v uvozovkách jako malé dítě,“ řekl Řehůřek.

vkr hj

Zpravodaj

VZP: V posledních pěti letech stoupl počet závislých dětí

  • 10 listopadu, 202019 listopadu, 2020
  • by redakce

Praha 10. listopadu (ČTK) – V posledních pěti letech stoupl zhruba o 18 procent počet dětí, kteří se léčí ze závislosti na návykových látkách. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP). Zatímco v roce 2015 se ze závislosti léčilo 1267 dětských pojištěnců VZP, loni to bylo o 224 více. Náklady na jejich léčbu vystoupaly z 15,2 milionu korun na 19,8 milionu korun. Údaje dalších zdravotních pojišťoven ČTK zjišťuje.

Počet dospělých klientů VZP, kteří se léčí ze závislosti na alkoholu, tabáku, lécích či drogách, se v posledních pěti letech takřka nezměnil. Loni jich bylo 40.255. Pojišťovna na tyto účely vydala loni zhruba 1,04 miliardy korun, což je asi o čtvrtinu více než před pěti lety.

„Více než polovina léčených pacientů závislých na návykových látkách měla problémy s alkoholem, a to jak děti do 18 let, tak dospělí. Alkohol je totiž nejdostupnější droga. U dětí to dále byla marihuana a pervitin. U dospělých je situace odlišná. Ti dále nadužívají hlavně tabák a opioidy, například léky proti bolesti. Pořadí těchto drog se v posledních letech podstatně nemění,“ uvedl mluvčí VZP Vlastimil Sršeň.

Pojišťovna zdůrazňuje, že neúměrné pití alkoholu poškozuje tělo, oslabuje imunitní systém a zvyšuje riziko infekčních onemocnění. Návykové látky mění úsudek, myšlení a chování a zhoršují koordinaci pohybu, takže si lidé mohou přivodit i nějaké zranění. Pozor by si měli dávat hlavně lidé, kteří si myslí, že mají konzumaci návykových látek pod kontrolou. U dětí a dospívajících má závislost na drogách rychlejší vývoj a závažnější zdravotní rizika z důvodu jejich nevyspělosti jak mentální, tak tělesné.

 

Počet klientů VZP, kteří se v posledních letech léčili ze závislosti na návykových látkách, a výdaje VZP na tuto léčbu:

 

 

Počet pacientů do 18 let Náklady na léčbu (v tisících Kč) Počet dospělých pacientů Náklady na léčbu (v tisících Kč)
2015 1267 15.232 40.475 830.971
2016 1194 14.154 40.302 857.959
2017 1272 14.510 40.126 874.579
2018 1371 19.154 43.134 952.460
2019 1491 19.818 40.255 1,036.121

Zdroj:VZP

 

sdv mal

Zpravodaj

Lékaři se snaží vytipovávat lidi s budoucí revmatoidní artritidou

  • 21 července, 2020
  • by Aneta Řezníčková

Praha 21. července (ČTK) – Lékaři se snaží vytipovávat lidi, u kterých se v budoucnu může projevit revmatoidní artritida (RA), například podle výskytu nemoci v rodině. Pro dobrou účinnost léčby je důležité znát správnou diagnózu brzy po prvních příznacích. Novinářům to dnes řekl Ladislav Šenolt z Revmatologického ústavu. RA je nevyléčitelná nemoc, která postihuje zejména klouby, které bolí a otékají. Léčba ale může příznaky prakticky eliminovat.

Revmatologové se proto snaží edukovat i praktické lékaře, aby u svých pacientů s bolestmi kloubů na RA mysleli. „Devadesát procent lidí má jiné příčiny bolestí kloubů než je autoimunitní nemoc. Proto je to poměrně složité,“ vysvětlil Šenolt. Nasměrovat lékaře na RA může podle něj i stisk ruky, pro pacienty je příční stisk záprstních kůstek bolestivý. Ideální podle lékařů je nasadit první léky na RA do tří měsíců od prvních příznaků.

V Česku je nemocných podle odhadů asi 91.000, u některých nemoc nebyla diagnostikovaná. „Počet pacientů v následujících letech bohužel poroste. V roce 2020 bude přes 107.000, do roku 2025 přes 143.000,“ řekl ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislav Dušek. Podle Šenolta se výskyt nemoci v populaci nezvyšuje, přibývá ale lidí ve věku nad 40 let, u kterých se nemoc nejčastěji projeví. Při RA imunitní systém nesprávně reaguje a „bojuje“ proti vlastním kloubům. Ty otékají a bez vhodné léčby se začnou deformovat nebo rozpadat. Někdy jsou tak nutné i operace.

Pacientům jsou nejprve po diagnóze nasazené protizánětlivé léky typu kortikoidů. Pokud nezabírají ideálně, kombinují se nebo nahrazují moderní biologickou léčbou. Ta je pro pacienty s RA dostupná už zhruba 20 let, díky čemuž se snižuje i jejich cena. Jde o bílkovinné preparáty vyvinuté genetickými inženýry, které jsou schopny cíleně ovlivňovat buněčné struktury, které nemoc způsobují. Mohou tak přerušit patologický proces a potlačit nebo zastavit nepříznivou imunitní reakci. Právě vysoká cena je limitací vstupu nových moderních léků do úhrady z veřejného zdravotního pojištění. Za posledních pět let se náklady na měsíční léčbu jednoho pacienta snížily o více než třetinu.

Podle Šenolta mají moderní léky také vliv na množství komplikací jako jsou cévní mozkové příhody, infarkty a plicní embolie. Od roku 2012 je diagnostikováno dvojnásobné množství pacientů, hospitalizací je ale proti té době polovina. Také příčiny úmrtí pacientů se v současné době neliší od běžné populace. Podle Duška se za posledních sedm let také o tři až čtyři roky prodloužila průměrná doba dožití.

Příčiny vzniku onemocnění nejsou známy, určitý vliv mají ale genetické předpoklady. Nemoc se vyskytuje třikrát častěji u žen než u mužů. Často postihuje lidi v produktivním věku. Dříve lékaři uváděli, že do deseti let od prvních příznaků je polovina lidí v invalidním důchodu. To už podle Šenolta přestává být pravda. Podle výpočtu Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP) mohl stát na invalidních důchodech pacientů s RA, pokud jsou správně léčeni, ušetřit v letech 2010 až 2017 až 399 milionů korun.

van mal

Zpravodaj

Nemocnice v Brně testuje náramky na pomoc epileptikům

  • 13 července, 202018 července, 2020
  • by redakce

Brno 13. července (ČTK) – Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně testuje náramky se speciálními elektronickými senzory, které mají pomoct pacientům s epileptickými záchvaty. Testuje ho u 14 pacientů, uvedla dnes v tiskové zprávě mluvčí nemocnice Dana Lipovská. Náramek informuje rodinu i lékaře nemocného, čímž se snižuje riziko, že si pacient ublíží. Lékaři také data z náramku vyhodnotí pro úpravu další léčby

Lipovská upozornila, že epileptické záchvaty jsou nepředvídatelné. „Pacienty onemocnění často limituje v běžných denních aktivitách, mají obavy ze situací, kdy jsou sami, proto někdy dochází i k jejich sociální izolaci,“ uvedla Lipovská.

Náramky by podle ní mohly pomoct. Detekují změny fyziologických parametrů v těle při velkých epileptických záchvatech. „Smyslem projektu je nejen nalezení nejvhodnějšího náramku pro pacienty, ale zároveň i vybudování účinného systému, do kterého je zapojen pacient, jeho ošetřovatel či rodina, lékaři a do budoucna i přímo záchranná služba nebo sociální pracovníci,“ uvedl Michal Kurečka z Nadačního fondu Neurosmart, který díky spolupráci s městem Brnem a krajem projekt financuje. Spolupracují na něm i Fakultní nemocnice Brno, Lékařská fakulta Masarykovy univerzity, její Ústav biostatistiky a analýz a Ústav zdravotnických informací a statistiky ČR.

Svatoanenská nemocnice zatím náramky testuje u 14 pacientů a v plánu má koupit dalších 30. „U každého pacienta je sledován počet správně zachycených záchvatů, o nichž jsou díky propojení přes bluetooth formou textové zprávy do mobilu a posléze i zavoláním informováni jeho nejbližší příbuzní. Vše se děje v jednotkách vteřin. Riziko toho, že si pacient během záchvatu ublíží, se výrazně snižuje,“ uvedl přednosta I. neurologické kliniky svatoanenské nemocnice Milan Brázdil.

Jedním z pacientů je sedmadvacetiletý Václav Komárek z Opavska. „Záchvaty mám osmkrát do měsíce už od malička. Nepoznám, že přijde. Vím to, až začne. Spadl jsem i při chůzi venku, měl jsem otřes mozku a naštípnutou ruku,“ uvedl Komárek.

Výsledky zkoumání pacientů by mohly být koncem roku. Odborníci je projednají s lékařskými společnostmi a pojišťovnami, které by je mohly zařadit do svého portfolia. Ještě letos by nemocnice mohla začít testovat náramky pro lidi s Parkinsonovou nemocí.

hor dr

Zpravodaj

EK povolila remdesivir pro pacienty s těžkým průběhem covidu-19

  • 3 července, 202018 července, 2020
  • by redakce

Brusel 3. července (ČTK) – Evropská komise povolila podmínečné použití remdesiviru pro pacienty s covidem-19. Dnes oznámila, že lék bude možné podávat lidem s těžkým průběhem nemoci. Remdesivir vyvinul tým americké firmy Gilead Sciences vedený Čechem Tomášem Cihlářem.

Evropská léková agentura (EMA) už v červnu po zrychleném hodnocení přínosů a rizik doporučila, aby byl přípravek podmínečně k léčbě schválen. Lék má být podáván pacientům starším 12 let se zápalem plic, kteří potřebují dodatečné dávky kyslíku. Proti covidu-19 zatím neexistuje žádný oficiálně schválený lék ani vakcína.

Remdesivir měl původně sloužit jako lék pro nemocné s ebolou, jeho účinky však byly jen malé. V případě covidu-19 nejsou jeho účinnost a případné vedlejší účinky plně objasněny. Gilead Sciences má tato data dodat do prosince. Poptávka po remdesiviru prudce stoupá, protože výsledky studií jsou slibné. Ukázaly, že pacienti, kteří lék dostávají, se zotavují rychleji a jejich hospitalizace je kratší.

Tento týden se objevila zpráva, že USA hodlají nakoupit téměř veškerou produkci remdesiviru Gileadu a že EK s firmou jedná o zajištění léku pro EU. Německo a Británie ohlásily, že mají zatím dostatečné zásoby. Mimo USA má výrobní licenci devět firem. Česká republika povolila podávat remdesivir zatím do konce února 2021. Gilead Sciences tento týden ohlásila, že v USA a dalších rozvinutých zemích bude stát dávka použitelná k pětidenní léčbě 2340 dolarů (zhruba 55.800 korun).

sva šeb

Zpravodaj

IKEM a dva ústavy Akademie věd založily vědecké konsorcium

  • 23 června, 202018 července, 2020
  • by redakce

Praha 23. června (ČTK) – Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM), Ústav organické chemie a biochemie (ÚOCHB) a Fyziologický ústav Akademie věd ČR (AV ČR) založily společné vědecké konsorcium MediAim. Cílem je lépe poznat podstatu některých závažných nemocí, například srdce a cév, cukrovky, nádorů nebo neurodegenerativních onemocnění. Díky spolupráci vznikne komplexní výzkumný program, který se bude zaměřovat na vývoj nových léků a léčebných postupů. Podle ředitele IKEM Michala Stiborka budou využívané jejich dosavadní budovy a prostředky.

„Vidím jasnou paralelu s vývojem léčiv. Začíná to hledáním molekul, které by mohly mít léčebný potenciál a organismus ovlivňovat. Pak je tu preklinická fáze z ústavu fyziologického, kde to dokážou otestovat na živočišných modelech, převážně myších. Pokud se účinnost potvrdí, jde výzkum do klinické fáze a proto tady máme IKEM,“ popsal místopředseda AV ČR Zdeněk Havlas. Nejlepší by podle něj bylo přibrat ke spolupráci ještě nějakou farmaceutickou firmu, nejlépe českou.

ÚOCHB do projektu podle jeho ředitele Zdeňka Hostomského vstupuje s nabídkou součinnosti při výzkumu příčin nemocí a návrhu nových procesů. Fyziologický ústav podle ředitele Jana Kopeckého může charakterizovat účinky nových potenciálních léčiv na zvířatech nebo analyzovat složení tkání a biologických tekutin. IKEM bude nové léčebné postupy ověřovat v klinickém výzkumu.

Podle předsedkyně Akademie věd ČR Evy Zažímalové bude ze spolupráce těžit český pacient a možná nejen český. Podle zástupce ředitele IKEM Jiřího Malého je spolupráce IKEM s ústavy Akademie věd ČR velmi těsná a dlouhodobá. „Projektů, které běží, je celá řada. Chceme to trochu institucionalizovat,“ uvedl s tím, že se konsorcium připravuje zhruba rok, ale v posledním období přípravu zpomalila epidemie covidu-19. Pracoviště už teď spolupracují na výzkumu obezity a diabetu nebo srdečního selhání, kde se snaží hledat cestu, jak předcházet zánětům srdečního svalu nebo možnosti srdečních náhrad. V oblasti neurověd zkoumají látky zvané neurosteroidy, které jsou tělu vlastní a mohou významně ovlivňovat funkci různých receptorů.

Takzvaná translační medicína je založena na přenosu výsledků základního lékařského výzkumu do výzkumu klinického a klinické praxe. Věnují se jí také podobně vytvořená centra při Fakultní nemocnici v Ostravě nebo při Univerzitě Palackého v Olomouci. Vzniknout mělo také Centrum translační biomedicíny v Terezíně.

van mal

Navigace pro příspěvky

1 2
ADHD u dospělých

ADHD u dospělých

více
Pokud máte zájem o zveřejnění vašeho článku na portálu MedNews, můžete jej zaslat na e-mail:
redakce@mednews.cz

Kalendář akcí

Leden

Únor 2021

Březen
MO
TU
WE
TH
FR
SA
SU
1
2
3
4
5
6
7
Únor

28

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Březen

1

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Březen

2

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Březen

3

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Březen

4

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Březen

5

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Březen

6

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
8
9
10
11
12
13
14
Březen

7

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Březen

8

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Březen

9

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Březen

10

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Březen

11

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Březen

12

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Březen

13

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
15
16
17
18
19
20
21
Březen

14

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Březen

15

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Březen

16

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Březen

17

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Březen

18

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Březen

19

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Březen

20

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
22
23
24
25
26
27
28
Březen

21

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Březen

22

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Březen

23

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Březen

24

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Březen

25

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Březen

26

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Březen

27

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
29
30
31
1
2
3
4
Březen

28

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Březen

29

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Březen

30

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Březen

31

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Duben

1

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Duben

2

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Duben

3

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Přidat akci

Newsletter

Zajímají vás pravidelné informace ze světa zdravotnictví a životního stylu? Vyplňte vaši e-mailovou adresu a my vám budeme posílat výběr toho nejzajímavějšího.

Vyplněním e-mailové adresy a odesláním souhlasím s GDPR.

  • RSS
  • GDPR
Kontakt: MedNews, spol. s.r.o.
V Háji 1214/13, 170 00 Praha 7
Tel.: +420 604 992 595
E-mail: redakce@mednews.cz
Copyright © 2020
MedNews.cz
All Rights Reserved
Created by CRS