Soud poslal prostitutku do vězení, věděla, že je HIV pozitivní

Autor: redakce | Zpravodaj | 29. 5. 2017

Hradec Králové 30. května (ČTK) – Soud dnes potrestal sedmi roky vězení HIV pozitivní prostitutku Sabinu Kapurovou, která měla především v Hradci Králové sexuální styk s téměř čtyřmi desítkami mužů, jimž o nemoci neřekla. Sedmadvacetiletá žena před soudem tvrdila, že nikomu nechtěla ublížit. Dnešní rozsudek dosud není pravomocný.

Podle obžaloby žena v letech 2012 až 2016 klienty a partnery o svém onemocnění neinformovala, navíc s nimi měla kromě chráněných sexuálních styků také nechráněné. Podle obžaloby měla styk s celkem 37 partnery či klienty, u žádného z nich nebylo onemocnění HIV zjištěno. Policie nedávno uvedla, že dalších 18 poškozených je zadokumentováno v dalším vyšetřovacím spisu k tomuto případu.

Soud ženu potrestal za pokus zločinu těžké ublížení na zdraví a zločin šíření nakažlivé lidské nemoci. Žena se o svém onemocnění dozvěděla v roce 2012, kdy ji lékaři upozornili například na nutnost používat prezervativ. „Všechno, co dělala, bylo značně rizikové, věděla, že může dojít k tomu, že by mohla lidi nakazit,“ řekl Sovák. Dodal, že nedodržovala základní pravidla, která dodržovat měla.

Kapurová u soudu dříve řekla, že se HIV nakazila při aplikaci drog, k prostituci se podle svých slov rozhodla, když byl její přítel ve vězení. „Já jsem nejednala takhle lehkomyslně, dočetla jsem se, že riziko přenosu viru HIV při orálním sexu není vysoké. Ochranu jsem se snažila mít,“ uvedla.

Státní zástupkyně Lenka Faltusová dnes novinářům řekla, že rozsudek je v souladu s jejím závěrečným návrhem, a proto se vzdala práva odvolání. „Poskytovala sexuální služby mužům různými způsoby, a tím jim mohla způsobit těžkou újmu na zdraví,“ řekla Faltusová.

sja hj