Ryby jezte dvakrát týdně, obsahují zdravé tuky a kvalitní bílkoviny

Autor: redakce | Zpravodaj | 24. 2. 2016

Praha, 25. února 2016

Ze všech stran se k nám dostává informace, že by ryby měly být nepostradatelnou součástí našeho týdenního jídelníčku. Jsou totiž považovány za zdravou potravinu. Lékaři i výživoví poradci doporučují sníst rybu alespoň dvakrát týdně, a to v jakékoliv úpravě. I když naše země je vnitrozemským státem, v dnešní době už se nemusíme bát malého výběru v rybích pochoutkách. Pozor bychom si u ryb však měli dávat hlavně na čerstvost a správné skladování.

Dnes už není pochyb o potřebnosti ryb pro lidský organismus. Ryby jsou zdrojem zdravých tuků, tedy omega-3 nenasycených mastných kyselin. Dále obsahují pro naše tělo potřebné bílkoviny v kvalitní a lehce stravitelné podobě. Kvalita bílkoviny ryb je dokonce tak vysoká, že se v některých zemích používá při průmyslové výrobě pokrmů pro kojence a batolata i jako zdroj bílkoviny pro předčasně narozené děti. Vysoký obsah minerálních látek, včetně nejdůležitějšího přírodního jódu, dále selenu a vápníku je jen dalším ukazatelem prospěšnosti ryb. Jód patří mezi prvky nezbytné pro vývoj lidského organismu, je součástí hormonů vylučovaných štítnou žlázou. V rybách najdeme také proteiny, stopové prvky a vitamíny A, D a B-komplex potřebný k správnému fungování metabolismu.

Konzumace ryb napomáhá předcházet nejen kardiovaskulárním onemocněním

Vzhledem k obrovskému množství zdraví prospěšných látek obsaženému v rybách je zřejmé, že mořské i sladkovodní ryby jsou výbornou prevencí proti nesčetnému množství různých onemocnění. Prospívají srdci, cévám, nervovému sytému a celkové imunitě. „Pro tyto účinky jsou doporučované hlavně mořské ryby, jako například losos, tuňák, makrela, sardinky nebo sleď,“ tvrdí Marek Sedlák z rybích restaurací Nordsee. „Zcela právem lze rybu považovat za výbornou ‚zbraň‘ proti degenerativním onemocněním krevního oběhu a srdce, která jsou u našeho obyvatelstva zodpovědná za velký podíl úmrtí. Omega-3 mastné kyseliny jsou velmi zásadní pro vývoj nervové soustavy. Pokud jich děti přijímají dostatek, může se jejich mozek a nervová soustava snadněji rozvíjet a děti se tak lépe učí, jsou pozornější a lépe si pamatují,“ upřesňuje Tereza Novotná z výživové poradny Viviente. Podle výzkumů působí mořské ryby též preventivně proti některým druhům rakoviny.

Ryba musí být vždy čerstvá, jinak by nás mohla potrápit střevní infekce. „Ryby se nesmí vícekrát rozmrazit a znovu zamrazit. Pokud ale vyberete kvalitní rybu a necháte jí pomalu v lednici rozmrazit, nemusíte se mražených ryb obávat,“ ujišťuje Sedlák z Nordsee. Jsou-li ryby správně skladované, neztrácejí své nutriční hodnoty. „Problém u mražených ryb může být v přidané vodě, jejíž obsah by neměl být vyšší než 5 %,“ dodává Novotná z Viviente. Správná příprava rybích pokrmů je neméně důležitá. Ryby je vhodné dusit, grilovat nebo péct. Nejzdravější a rovněž nejdietnější způsob přípravy je samozřejmě vaření, nejlépe v páře. Také smažená či grilovaná ryba je opravdovým zážitkem pro naše chuťové pohárky. Rybí pochoutky mají též pozitivní vliv na naši náladu. „Díky aminokyselině tryptofan obsažené v rybím mase můžete mít o něco příjemnější den. Navíc při konzumaci ryb s vhodně zvolenou přílohou, s bramborem nebo rýží, přijímá mozek tuto látku ke zpracování snadněji,“ překvapuje zajímavou informací Marek Sedlák z Nordsee.

Další výbornou vlastností omega-3 nenasycených mastných kyselin je jejich příznivý vliv na stav kloubů a prevence různých zánětů šlach a kloubů. Proto by měl ryby do svého jídelníčku zařadit i každý sportovec. „Na soustředění se vždy snažíme klukům zařadit do jídelníčku rybí maso. Také v den zápasu jim doporučuji sníst čerstvou mořskou rybu,“ říká Jiří Mífek, trenér mladšího dorostu HC Kometa Brno. Pro sportovce v objemovém tréninku se pak doporučuje zejména konzumace tučnějších ryb, jako je třeba losos. Pro ty, co si rýsují postavu, je pak vhodná například treska.


O Nordsee

Nordsee drží přes 115 let know-how rybích produktů a mořských ryb od nákupu až po vytváření náročných gurmánských pokrmů v restauraci. Tak vzniká požitek s dobrým pocitem a prvotřídními produkty nejvyšší kvality. Samozřejmě jsou všechny pokrmy sestavovány na základě nejnovějších výživových fyziologických poznatků. Svěží myšlenky a rozmanitost jsou při tom zvláště důležité. Aktuální trendy a přání spotřebitelů jsou u Nordsee přeměňovány ve fascinující svět rybího požitku se stále novými a překvapujícími nápady. Společnost symbolizuje zodpovědné zacházení s rybami. Proto při nákupu zvláště dbá na to, aby ryby pocházely z rybolovu s optimálním výnosem.

O Viviente

Výživová poradna VIVIENTE je složena z absolventů Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně oboru Výživa člověka. Věří, že způsob, jak dosáhnout kvalitnějšího a spokojeného života, netkví v neustálém držení diet a odříkání, ale je založen na změně celého životního stylu. Hlavním ohniskem působení je preventivní péče na úseku ochrany a podpory veřejného zdraví. A právě zdravá výživa je podle nich tou nejdůležitější složkou prevence i léčby všech civilizačních onemocnění a také zárukou zdravého a kvalitního života.

O HC Kometa Brno

Sportovní hokejový klub, jehož historie sahá až do 50. let 20. století. Trénují zde hráči všech věkových i výkonnostních kategorií.

 

Kontakt

Ing. Marek Sedlák
ředitel společnosti

email: press@nordsee.cz

www.nordsee.cz

 

Andrea Tomanová
PR & Media Manager

LESENSKY.CZ s.r.o.
mobil.: +420 723 928 681
e-mail: tomanova@lesensky.cz
Navrátilova 224/1, 616 00 Brno
www.lesensky.cz