Vyberte stránku

Moskva 26. května (ČTK) – Rusko dnes oznámilo 174 úmrtí s covidem-19 během uplynulých 24 hodin, což je rekordní denní nárůst, uvedly dnes tiskové agentury. Celkový počet úmrtí tak vzrostl na 3807. Krizový štáb ohlásil 8915 nových případů nákazy. Jejich celkový počet v zemi s přibližně 146 miliony obyvatel tak dosáhl 362.342.

Rusko v pondělí hlásilo 92 úmrtí, o den dříve to bylo 153 úmrtí, což tehdy představovalo denní rekord.

Relativně nízký počet úmrtí v Rusku budí u pozorovatelů pochyby vzhledem k tomu, že jiné země mají při nižším počtu nakažených daleko více zemřelých, například Británie či Itálie. Ruské úřady to vysvětlují včasným rozpoznáním infekce a přijetím vhodných opatření. Kritici ale upozorňují, že v Rusku se do bilance započítávají pouze úmrtí, u nichž byl koronavirus hlavní příčinou úmrtí, zatímco jiné země zahrnují do čísel všechny zesnulé s pozitivním testem.

V Rusku jedenáctý den za sebou zůstává počet nových případů pod 10.000, zdůraznila agentura TASS.

Nejhorší zůstává situace v Moskvě, kde přibylo 2830 nových případů a celkový počet nakažených dosáhl 169.303, dodal list Kommersant.

V počtu nakažených je Rusko podle údajů Univerzity Johnse Hopkinse třetí nejpostiženější zemí na světě, po Spojených státech a Brazílii.

msk ml

Více...  Pacienti s rakovinou slinivky nemají všude stejný přístup k léčbě