Vyberte stránku

Zpravodaj

Batist: Dodávky ministerstvu zdravotnictví byly transparentní

Červený Kostelec (Náchodsko) 3. července (ČTK) – Společnost Batist Medical z Červeného Kostelce na Náchodsku považuje své dodávky ochranných pomůcek ministerstvu zdravotnictví v době koronavirové pandemie za řádně a transparentně uzavřené. ČTK to dnes řekl majitel Batistu Medical Tomáš Mertlík. Ve firmě v pondělí kvůli dodávkám ministerstvu zdravotnictví byla policie.

číst více

AP: Koronavirus je i v maliském Timbuktu, kam skoro nic nejezdí

Timbuktu (Mali) 2. července (ČTK/AP) – Harandane Toure začal brát antimalarika, když dostal horečku. Jeho stav se ale po několika dnech dál zhoršoval. Lékaři mu nakonec řekli, že v maliském Timbuktu, považovaném dosud za téměř izolované místo, patří k několika stovkám lidí nakažených koronavirem. Není tam pravidelné letecké spojení a název města se používá jako synonymum pro konec světa, napsala agentura AP.

číst více

USA čeká na Den nezávislosti masivní ohňostroj i protesty

Washington 2. července (ČTK) – Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa chystá na letošní oslavy Dne nezávislosti ve Washingtonu jeden z největších ohňostrojů v americké historii a přelety bojových letounů. Organizátoři akce budou kvůli epidemii covidu-19 rozdávat 300.000 roušek účastníkům přehlídky, navzdory protestům starostky města však nikdo nebude mít povinnost si ji nasadit, píše agentura AP. Oslavy ve Washingtonu, ale také ty o den dříve u památníku Mount Rushmore, přitom budou provázet protesty proti Trumpově vládě.

číst více

Na odměny zdravotníkům by mělo po schválení rozpočtu jít 1,25 mld

Praha 30. června (ČTK) – Celkem 1,25 miliardy korun na odměny pro zdravotní personál za práci v době epidemie koronaviru má podle dohody komunistů s ministerstvem zdravotnictví jít do nemocnic zvláštním dotačním programem přes kraje. Jde o největší položku v sumě dvě miliardy korun, kterou komunisté podmínili svůj souhlas s navýšením státního rozpočtu. Dalších 500 milionů mají dostat zdravotní sestry v sociálních službách, řekla dnes na tiskové konferenci místopředsedkyně poslaneckého klubu KSČM Hana Aulická Jírovcová.

číst více

Zavedení možnosti eutanazie v Česku je opět ve hře

Praha 30. června (ČTK) – Zavedení možnosti asistované smrti v Česku je opět ve hře. Poslanecký návrh zákona o eutanazii podali autoři v čele s Věrou Adámkovou (ANO) a Lukášem Bartoněm (Piráti) do Sněmovny, informovali Piráti v dnešní tiskové zprávě. Předloha by také měla přispět k rozvoji paliativní péče o umírající, která se věnuje mírnění bolesti, ale i psychologické práci s rodinou i umírajícím.

číst více

Nejnovější články

Léto, období tenkého střeva, přichází

Tenké střevo, orgán, kde probíhá trávení a vstřebávání živin. Je částí trávicí trubice a nachází se mezi žaludkem a tlustým střevem. Proč se o něm bavit právě teď? Začíná léto a naše dny se mění – více procházek a času stráveného venku s přáteli, jiný jídelníček...

číst více

Na slovíčko o imunitě II – vitamíny

V předchozím článku, který vyšel před Velikonocemi, jsme psali o obecném posílení obranyschopnosti organismu. Dnes na toto téma navážeme a zároveň se nebudeme vůbec zabývat koronavirem. Pojďte se s námi lépe seznámit se dvěma vitamíny a dvěma stopovými prvky, se...

číst více

Koronavirus a imunita

V souvislosti s onemocněním COVID-19 existuje mnoho nezodpovězených otázek. Víme, že nemoc je velmi nakažlivá. To, jestli se člověk nakazí, nezáleží na tom, jak dobrou má imunitu, ale na množství viru, které se mu dostane do těla. S vyšším věkem se u potvrzených...

číst více

Portál MedNews využívá zpravodajství z databází ČTK

Pokud máte zájem o zveřejnění vašeho článku na portálu MedNews, můžete jej zaslat na e-mail:
redakce@mednews.cz
Červen

Červenec 2020

Srpen
Po
Út
St
Čt
So
Ne
29
30
1
2
3
4
5
Červenec

1

Žádné akce
Červenec

2

Žádné akce
Červenec

3

Žádné akce
Červenec

4

Červenec

5

6
7
8
9
10
11
12
Červenec

6

Červenec

7

Červenec

8

Červenec

9

Červenec

10

Červenec

11

Červenec

12

13
14
15
16
17
18
19
Červenec

13

Červenec

14

Červenec

15

Červenec

16

Červenec

17

Červenec

18

Červenec

19

20
21
22
23
24
25
26
Červenec

20

Červenec

21

Červenec

22

Červenec

23

Červenec

24

Červenec

25

Červenec

26

27
28
29
30
31
1
2
Červenec

27

Červenec

28

Červenec

29

Červenec

30

Červenec

31

Newsletter
Zajímají vás pravidelné informace ze světa zdravotnictví a životního stylu? Vyplňte vaši e-mailovou adresu a my vám budeme posílat výběr toho nejzajímavějšího.

Vyplněním e-mailové adresy a odesláním formuláře souhlasím s GDPR

Vybrané akce