Vyberte stránku

Zpravodaj

BBC: Policie v Africe kvůli viru brutálně zasahuje proti lidem

Pretoria 9. dubna (ČTK) – V několika afrických zemích policie k vymáhání pořádku v době koronavirového nebezpečí používá zbraně, slzný plyn nebo biče. Lidé, kteří vládní opatření narušují, jsou ponižováni, biti nebo dokonce zabíjeni. Další státy zvyšují dohled nad lidmi pomocí moderních technologií. V Africe se tak vyhrocuje debata o rovnováze mezi potřebou chránit společnost jako celek před koronavirem na straně jedné a respektováním osobní svobody a dodržováním lidských práv na straně druhé, píše dnes BBC.

číst více

Vláda prodloužila nouzový stav kvůli koronaviru do 30. dubna

Praha 9. dubna (ČTK) – Vláda dnes prodloužila nouzový stav na území celé České republiky do čtvrtka 30. dubna. ČTK o tom informoval premiér Andrej Babiš (ANO). Nouzový stav kvůli ohrožení zdraví obyvatel epidemií nového typu koronaviru platí v Česku od 12. března od 14:00 a měl vypršet v sobotu 11. dubna. Kabinet o možnost prodloužit nouzový stav musel požádat Sněmovnu, která s tím vyslovila souhlas v úterý.

číst více

Švýcarsko má už přes 23.000 nakažených, Rakousko skoro 13.000

Bern/Vídeň 9. dubna (ČTK) – Ve Švýcarsku za posledních 24 hodin přibylo 785 nových případů nákazy koronavirem a 51 úmrtí na nemoc covid-19. Celkem je tak v zemi již 23.574 odhalených případů a 756 mrtvých, informoval dnes Spolkový zdravotní úřad (BAG). V Rakousku počet nových případů dál klesá. Od středy jich přibylo jen 294, předchozí přírůstek činil 343 nových nakažených. Obětí nemoci covid-19 eviduje Rakousko 295.

číst více

Epidemie covid-19 je v Česku podle Vojtěcha pod kontrolou

Praha 8. dubna (ČTK) – V Česku se podařilo zastavit nekontrolované šíření nemoci covid-19 a země se v následujících týdnech může postupně začít vracet k normálnímu životu, prohlásil dnes ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Nemocnice podle něj zvládly péči o vážně nemocné a podařilo se ochránit nejvíce zranitelné skupiny. Šéf Ústředního krizového štábu a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) varoval před přílišným optimismem a upozornil na to, že virus je mimořádně zrádný. Další opatření navržená vládou kvůli epidemii schválila Sněmovna.

číst více

Na mnoha místech v USA dopadá koronavirus nejvíce na černochy

Washington 8. dubna (ČTK) – Na některých místech Spojených států dopadá koronavirus nepoměrně více na místní černošské obyvatelstvo. S odvoláním na data zveřejněná několika státy a velkými městy to napsal list The New York Times, podle nějž za tímto úkazem stojí hluboce zakořeněné nerovnosti v přístupu ke zdrojům a zdravotní péči u této americké menšiny.

číst více

Letní hudební festivaly čekají na rozhodnutí epidemiologů

Praha 8. dubna (ČTK) – Léto by nemuselo být úplně bez festivalů populární hudby. Klíčové budou závěry krizového štábu a jeho týmu epidemiologů při zpracovávání plánů uvolňování opatření proti šíření koronaviru včetně omezení shromažďování, které se bezprostředně dotýká festivalů. Jasněji by v této záležitosti mohlo být koncem příštího týdne. ČTK o tom po dnešním on-line jednání s ministrem kultury Lubomírem Zaorálkem (ČSSD) informoval Marek Vohralík, výkonný ředitel asociace Festas, která sdružuje tři desítky významných festivalů.

číst více

Nejnovější články

Koronavirus a imunita

V souvislosti s onemocněním COVID-19 existuje mnoho nezodpovězených otázek. Víme, že nemoc je velmi nakažlivá. To, jestli se člověk nakazí, nezáleží na tom, jak dobrou má imunitu, ale na množství viru, které se mu dostane do těla. S vyšším věkem se u potvrzených...

číst více

Jak vyzrát na (korona)viry

Zprávy o novém koronaviru se na nás v posledních týdnech valí jako lavina ze všech stran. Díky médiím máme neustálý přístup k těm nejaktuálnějším informacím, ale někdy je těch aktualit už trošku moc. Přinášíme vám několik tipů, jak si zachovat chladnout hlavu. Počet...

číst více

Jak si užít „domácí vězení“

Uplynulé dva týdny ve znamení zákazů a omezení byly mimořádně náročné. Zprávy a statistiky se na nás valí z domova i ze světa. Ještě nějakou dobu potrvá, než se naše životy aspoň částečně vrátí do normálu, ale právě proto je rozumné si teď trochu odpočinout a nabrat...

číst více

Únor je měsíc ledvin 

Ledviny jsou jedny z nejdůležitějších vnitřních orgánů a podle tradiční čínské medicíny jsou v únoru, právě ledviny, nejohroženější. 

číst více

Portál MedNews využívá zpravodajství z databází ČTK

Pokud máte zájem o zveřejnění vašeho článku na portálu MedNews, můžete jej zaslat na e-mail:
redakce@mednews.cz
Březen

Duben 2020

Květen
Po
Út
St
Čt
So
Ne
30
31
1
2
3
4
5
Duben

1

Žádné akce
Duben

2

Žádné akce
Duben

3

Žádné akce
Duben

4

Žádné akce
Duben

5

Žádné akce
6
7
8
9
10
11
12
Duben

6

Žádné akce
Duben

7

Žádné akce
Duben

8

Žádné akce
Duben

9

Žádné akce
Duben

10

Duben

11

Duben

12

13
14
15
16
17
18
19
Duben

13

Duben

14

Duben

15

Duben

16

Duben

17

Duben

18

Duben

19

20
21
22
23
24
25
26
Duben

20

Duben

21

Duben

22

Duben

23

Duben

24

Duben

25

Duben

26

27
28
29
30
1
2
3
Duben

27

Duben

28

Duben

29

Duben

30

Newsletter
Zajímají vás pravidelné informace ze světa zdravotnictví a životního stylu? Vyplňte vaši e-mailovou adresu a my vám budeme posílat výběr toho nejzajímavějšího.

Vyplněním e-mailové adresy a odesláním formuláře souhlasím s GDPR

Vybrané akce