Porodnice Městské nemocnice Ostrava bude mít další rodinné pokoje

Na nové rodinné pokoje se přemění dosud nevyužité prostory na lůžkové stanici šestinedělí v prvním patře pavilonu H1. Prostory je nutné dispozičně upravit, nové mají být rozvody zdravotní techniky a elektroinstalace, pokoje budou mít nové podlahy, výmalbu i osvětlení. S úpravami už nemocnice začala. Pokoje budou po modernizaci vybaveny kuchyňskou linkou s lednicí, mikrovlnnou troubou i varnou konvicí nebo vysoušečem vlasů. Nebude chybět úložný prostor, jídelní stůl s židlemi, křeslo i pohovka ke spaní pro rodinné příslušníky či přebalovací pult s vaničkou. V pokojích bude také televize a wi-fi.

„Vybudováním nových rodinných pokojů dojde k navýšení lůžek na stanici šestinedělí, získáme tak nový prostor pro ženy po císařském řezu, které dříve končívaly na JIP. Nově maminky s novorozencem bez komplikací budou moci zůstat i s doprovodem společně po celou dobu pobytu v porodnici na nadstandardních pokojích vybavených monitorovacím systémem a pomůckami pro zajištění péče o ženu po operaci. Jsme rádi, že opět můžeme zkvalitnit péči o naše klientky a jejich rodiny,“ řekl primář oddělení Marek Ožana.

Náklady na přestavbu pokojů jsou necelých 1,4 milionu korun s DPH. Částka bude uhrazena z Fondu pro rozvoj nemocnice. Cena rodinného pokoje je 1250 korun na den. Porodnice na dobu po porodu nabízí dosud šest nadstandardních a dva rodinné pokoje. Nemocnice je otevřela loni v polovině června. „Naším prvním klientem byl před rokem kajakář Vavřinec Hradílek s partnerkou Lucií a novorozenou dcerou Sárou. Od té doby jsou pokoje nonstop obsazeny. Na základě obrovského zájmu navýšíme jejich počet o další dva,“ doplnil primář Ožana.