O péči v rukou českých lékařů mají zájem pacienti z východu

Autor: redakce | Zpravodaj | 13. 11. 2012

Vsetín/ČR – Česká republika je stále více vyhledávanou zemí zahraničních pacientů z východní Evropy, kteří se rozhodli podstoupit některý z nadstandardních lékařských zákroků. Čeští lékaři jsou v zahraničí uznávanými odborníky, naposledy zahraničními médii proběhla zpráva o unikátní řetězové transplantaci ledvin. Zájem zahraničních pacientů, především ze Slovenska a Polska, potvrzuje také Valašské oční centrum ve Vsetíně, které se zabývá refrakční chirurgií zraku.
    V celé Evropě se demograficky zvyšuje věk lidí. Se stále prodlužujícím se aktivním životem jsou však kladeny nároky lidí na své tělo. „Jedním z nejčastějších lékařských zákroků je laserová operace presbyopie neboli vetchozrakosti. Tím, že lidské tělo stárne, objevují se po čtyřicátém roce problémy s viděním nablízko.  To způsobuje komplikace nejen v běžném životě, ale především v práci,“ říká oční specialista Michal Ziegler a dodává, že s ohledem na demografický vývoj, což se začíná projevovat už nyní, očekává zvýšený zájem o tento typ lékařských zákroků, a to nejen z České republiky, ale i ze Slovenska a Polska.
    Vetchozrakost patří k přirozenému procesu stárnutí. Se zvyšující se kvalitou životního stylu a také s ohledem na ekonomický přepočet, kdy investice do brýlí jsou nákladnější, než laserový zákrok, odhadují oční lékaři boom laserových operací. „Zákrok je díky moderním technologiím bezbolestný a hlavně velmi rychlý, což je pro pacienta důležité. Současným trendem ve zdravotnictví je ambulantní péče, což je možné díky špičkovým přístrojům. Medicína musí reagovat na společenský vývoj,“ říká doktor Ziegler z Valašského očního centra.


Kontakt:
MUDr. Michal Ziegler
tel: +420 603 558 316
e-mail: michal.ziegler@ziris.cz