Neurologie i úrazová ambulance Nemocnice Na Bulovce hlásí enormní počet pacientů

Autor: redakce | Zpravodaj | 27. 12. 2012

Neurologie i úrazová ambulance Nemocnice Na Bulovce hlásí enormní počet pacientů. Nikoho však neodmítají a vyšetřují všechny, příchozí pacienty i pacienty, které přiveze záchranná služba. Ti mají samozřejmě v pořadí přijímání  k vyšetření přednost, proto v těchto dnech není  neobvyklé ani několikahodinnové čekání u ambulatních pacientů. Nejdelší čas, který pacient strávil v čekárně v průběhu minulých dnů je šest hodin. Nápor na neurologii je tak aktuálně zhruba třikrát větší nežli v jiných dnech a na úrazové ambulanci je nárůst zhruba o 50 procent.

Zjišťovali jsme příčiny a lze je shrnout asi takto: Díky mimořádně příznivé konstelaci volných a pracovních dnů v tomto období si mnoho lidí vybralo pár dní dovolené a získalo tím více nežli deset dní volna v kuse.  Volno využili nejen k přípravě Vánoc, ale také k řešení svých restů vůči svému zdraví. Extrémní příklad, odposlechnutý z neurologie: „Pane doktore, už mě rok bolí hlava a teď jsem se konečně dostala k tomu, abych vás navštívila!“

K vysoké návštěvnosti na neurologii Nemocnice Na Bulovce výrazně přispěla také skutečnost, že většina okolních neurologických ambulancí přes svátky zavřela. Navíc lékař-neurolog je okamžitě také povoláván k úrazům, které přijímají na úrazové ambulanci, kvůli možným následkům při pádu a úderu do hlavy. A bohužel, řadu pádů si pacienti přivodí i díky podnapilému stavu sami. Rekordmanen posledních dnů je pacient, který v průběhu 36 hodin byl dvakrát převezen na protialkoholní záchytnou stanici a a třikrát na úrazovou ambulanci. V čase stráveném mimo „záchytku“ se totiž stihl vždy opít a zranit. Už nyní se lékaři obávají, co přinese tzv. prodloužený Silvestr. Díky tomu, že vychází na pondělí, lze očekávat, že ho řada lidí bude slavit už od víkendu.

Martin Šalek
tiskový mluvčí
Nemocnice Na Bulovce
602 316 908