Vyberte stránku

Berlín 20. dubna (ČTK) – Angela Merkelová opětovně varovala před unáhleným návratem k běžnému hospodářskému životu. Po dnešním jednání vládního výboru pro koronavirus na tiskové konferenci německá kancléřka řekla, že zlepšující se bilance počtu nemocných může být klamná, proto je nezbytné nadále zachovat disciplínu a dodržovat karanténní opatření.

„Byla by nesmírná škoda, kdybychom byli svědky návratu nákazy,“ řekla. Kancléřka v této souvislosti připomněla příznivou bilanci, kdy se díky tvrdým opatřením podařilo snížit reprodukční číslo pod jednu. Toto číslo udává, kolik lidí nemocný dále nakazí. Poukázala rovněž na to, že často je také denní bilance uzdravených vyšší než počet nově nakažených. Zároveň ale varovala, že země je stále na začátku boje s koronavirem. „Ještě bude dlouho trvat, než se dostaneme za vrchol,“ poznamenala.

Dodržovat stávající opatření je podle Merkelové nezbytné, aby se koronavirus nezačal opět nezvladatelně šířit. Také je nezbytné přistupovat k postupnému uvolňování protikoronavirových opatření s opatrností. Za dva týdny se ukáže, do jaké míry dnešní zmírnění karanténních kroků ovlivní bilanci infikovaných. V Německu dnes opět mohly otevřít obchody s plochou do 800 metrů čtverečních a také všechny prodejny aut, kol či knih.

zpt ank

Více...  Lékárníci: Na dovolenou je třeba myslet na zásobu užívaných léků