Léto, období tenkého střeva, přichází

Autor: redakce | Doporučené články | 18. 6. 2020

Tenké střevo, orgán, kde probíhá trávení a vstřebávání živin. Je částí trávicí trubice a nachází se mezi žaludkem a tlustým střevem. Proč se o něm bavit právě teď? Začíná léto a naše dny se mění – více procházek a času stráveného venku s přáteli, jiný jídelníček reagující na sezónnost potravin. To vše, životní styl i duševní zdraví, se samozřejmě odráží také na fungování tenkého střeva.

Tenké střevo si lze představit jako vstupní bránu pro vstřebávání výživných látek a tekutin. Je dlouhé zhruba 5-6 metrů a můžeme ho rozdělit na tři části: dvanáctník, lačník a kyčelník. Je proto důležité, jakou energii ve formě potravy do organismu přijímáme.

Nejčastějšími problémy spojenými s tenkým střevem jsou průjmy, zácpy, nadýmání a bolesti břicha, které jsou způsobené špatnou funkcí střeva. To totiž může být zanesené nánosy, kvůli kterým peristaltika nezvládá pracovat. Dalšími problémy jsou dvanáctníkové vředy, celiakie, tedy nesnášenlivost lepku, či Crohnova choroba, chronický zánět tenkého střeva. Příznaky špatné funkčnosti střev se však mohou projevovat nenápadně – ztuhlou šíjí, bolestí ramen, hučením v uších či ekzémem.

Pomoc přichází v potravě i duševní pohodě

Jak tenkému střevu „odlehčit“ a přispět k jeho správnému fungování? Úplně od základů – přirozené potraviny s dostatečným obsahem vlákniny jsou základem úspěchu. Pravidelný a dostatečný pitný režim dělá zázraky. Samozřejmě slazeným nápojům a alkoholu by se měl člověk vyhnout obloukem a nahradit je vodou a zeleným čajem. Z jídelníčku je dobré vyřadit také rafinovaný cukr, pečivo a velké množství živočišných tuků – především uzeniny a vepřové maso.

Ať už je řeč o tenkém nebo tlustém střevě, dostatečná přítomnost probiotik je důležitá pro oba orgány. Probiotika pomáhají udržovat střeva zdravá. Brání růstu škodlivých bakterií a posilují střevní bariéru po narušení nemocí nebo léky. Kromě doplňků stravy se probiotika nachází ve fermentované zelenině, například kysaném zelí či okurkách, či kysaných mléčných produktech jako kefír.

Ne všechny probiotické doplňky se však do tlustého střeva dostanou. Žaludeční kyseliny je mohou zničit. Při výběru probiotik v podobě doplňků stravy je proto důležité k tomuto faktu přihlížet a vybrat ty, které jsou pro tenké střevo určené.

Vedle probiotik jsou pro střeva prospěšná také prebiotika, která v nich podporují růst zdraví prospěšných bakterií. U obézních lidí pomáhají navíc snížit hladinu inzulínu, triglyceridů a cholesterolu. Těm, kteří trpí zácpou, by mohlo pomoci psyllium. Tato vláknina na sebe váže vodu a až 40krát zvětší svůj objem – díky těmto absorpčním schopnostem napomáhá odstraňovat toxické látky z trávicího ústrojí.