Květnový detox: vyhněte se cukrům a zbavte se nečistot i vrásek

Autor: redakce | Zpravodaj | 1. 5. 2016

Ostrava, 2. května 2016

Po dlouhé zimě je organismus většinou zaplavený toxiny, což neprospívá ani tělu, ani pleti. Kůže jako největší lidský orgán přesně vypovídá nejen o tom, jak žijeme, ale také jak se stravujeme. Proto je v květnu vhodné detoxikovat organismus a především se vyhnout cukrům, které můžou na pleť působit z hlediska stárnutí kůže hůře než ležení na slunci.

 

Správné čištění pleti, její hydratace a výživné krémy patří k základům péče o pokožku. Výrazným faktorem, který ovlivňuje zdraví pokožky a prohlubování vrásek, je ale také životospráva. Pokud v jídelníčku převažují cukry, projeví se také na zhoršené kvalitě pleti. Kvůli nedostatečné výživě a nadbytku sladkostí totiž kůže ztrácí svou přirozenou elasticitu stejně jako při poškození sluncem či věkem. To současně nevede pouze ke stárnutí pleti, ale kůže je i suchá a náchylná k infekci. Vysoká hladina cukru v krvi navíc spouští uvolňování inzulínu, což přispívá k hormonálním výkyvům a nadměrné produkci mazu. Ten následně blokuje póry a vytváří akné.

Květnová očista organismu pro lepší pleť

Zejména po zimním období se v našem těle ukládá velké množství toxinů, které mají nepříznivý vliv na naše zdraví i stav pokožky. Zbavit se těchto nepříznivých látek lze pomocí jarní očistné kúry. „Zevrubnou detoxikační dietu doporučuji jako léčebný proces především ženám trpícím předčasně stárnoucí pokožkou nebo akné. Pomáhá ale i lidem s dalšími nepříjemnými projevy unavené pleti. Pokožka totiž stárne také kvůli procesu zvanému glykace, kdy se cukr dostává do krve prostřednictvím kolagenových a elastinových vláken. To způsobuje jejich zatvrdnutí a poškození. Na povrchu pokožky se pak začnou objevovat vrásky,“ vysvětluje doktor Tomáš Kampe, který působí jako odborný konzultant kosmetické společnosti LR Health & Beauty.

Fruktózový sirup vyměňte za nízko-sacharidovou stravu

Jarní detoxikace organismu spočívá především ve změně životosprávy. Z jídelníčku by tak měla vymizet káva, bílá mouka, sladké nápoje, průmyslově zpracované potraviny, tučná masa, alkohol, ale také mléčné výrobky. Poslední jmenované totiž obsahují laktózu, což je typ cukru. Pro kompletní očistu je jejich vyřazení nezbytné. Mezi problematické potraviny konzumované během detoxikačního období se mohou řadit i komplexní sacharidy. Patří mezi ně celozrnné výrobky a některé ovoce a zelenina, které se při trávení na cukry mění. Z tohoto důvodu je lepší se soustředit především na zeleninu salátovou a nízko-sacharidovou, z ovoce zařadit hlavně citrusy. Nezbytné je vyhýbat se polotovarům, které obsahují zpracované cukry. Skrývají se pod výrazy jako je sacharóza, glukóza, dextróza, maltóza či fruktózový kukuřičný sirup, který přispívá ke stárnutí pleti mnohem více než jiné typy cukrů. V potravinovém průmyslu je však často využíván, jelikož je levnější a prodlužuje současně trvanlivost potravin.

Pupínky po detoxikační kúře jsou pouze přechodné

Během dodržování detoxu je dobré jíst především libové maso, vejce či v případě vegetariánských forem stravování doplňovat proteiny prostřednictvím čočky, cizrny nebo fazolí. Nezbytné je samozřejmě doplňovat i dostatek tekutin ve formě čisté vody, případně zeleného či bylinkového čaje. Usazené nečistoty se následně začnou vyplavovat, během čehož občas dochází k přechodným nepříjemným reakcím. „Vlivem detoxikace se mohou na pleti objevit pupínky, které by však během čtrnácti dnů měly postupně vymizet. Neměly by vás však odradit, protože po dokončení detoxu se můžete těšit na zdravě vypadající, zářící pokožku. Ta je odměnou za správné fungování vnitřních orgánů, které kůži poskytují kompletní výživu,“ podotýká Kampe. V rámci detoxu by se měly do jídelníčku zařadit také vitaminy ze skupiny B, které mimo jiné vytváří kolagenová vlákna v kůži, jejichž správná funkce redukuje projevy stárnutí pokožky. Zdrojem těchto vitaminů je především kuřecí maso, ryby, játra, ořechy, květák nebo banány.

 

 

O společnosti LR Health & Beauty Systems

Firma LR Health & Beauty Systems GmbH byla založena v roce 1985 v německém Ahlenu, kde je soustředěna převážná část výroby vysoce kvalitních produktů. Její česká pobočka v Ostravě funguje od roku 1993, od roku 1997 pod ni spadá také slovenský trh. Od svého založení se LR Health & Beauty stala jedním z předních světových dodavatelů prémiových potravinových doplňků a kosmetických produktů v oblasti přímého prodeje. V současné době komplexní sortiment LR Health & Beauty nabízí doplňky stravy, produkty pro osobní péči a dekorativní kosmetiku. Specializuje se na výrobky z aloe vera, které tvoří jeden z hlavních segmentů společnosti. Díky tomu je dnes jedním z největších světových výrobců aloe vera produktů. K dnešnímu dni má LR Health & Beauty více než 300 000 registrovaných nezávislých obchodních partnerů ve 30 zemích světa a prosperuje především díky nekompromisnímu německému standardu kvality, jasné vizi, hodnotám a jedinečným faktorům úspěchu.

MUDr. Tomáš Kampe

MUDr. Tomáš Kampe je primář Kliniky dermatovenerologie Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice. Je specialista v oboru dermatovenerologie a alergologie, dlouhodobě funguje také jako odborný poradce na lékařské infolince společnosti LR Health & Beauty, kde klientům radí, jak klasickou léčbu co nejefektivněji podporovat potravinovými doplňky.

 

 

Kontakt

Aneta Sklenářová

PR & Marketing Manager

 

LESENSKY.CZ s.r.o.

mobil.: +420 776 056 711

e-mail: sklenarova@lesensky.cz

Navrátilova 224/1, 616 00 Brno

www.lesensky.cz |Facebook|Linkedin