Krajské nemocnice ošetřily po požáru ve Vejprtech 17 pacientů

Autor: redakce | Aktualita | 19. 1. 2020

Vejprty (Chomutovsko) 19. ledna (ČTK) – Nemocnice Krajské zdravotní a.s. přijaly po požáru domova pro osoby se zdravotním postižením ve Vejprtech na Chomutovsku 17 pacientů. Jeden muž je ve vážném stavu na plicní ventilaci v Chomutově, další muž leží na JIP v Mostě. Ostatní zranění nejsou tak vážná a pacienti budou postupně propuštěni, řekl dnes ČTK mluvčí Krajské zdravotní Ivo Chrástecký.

Při tragédii ve Vejprtech zemřelo dnes ráno osm klientů domova, záchranáři na místě ošetřili 30 lidí. „Ze šesti přijatých v nemocnici v Chomutově je jeden pacient ve vážném stavu na interní plicní ventilaci, jeden pacient byl ošetřen na chirurgii s popáleninami,“ doplnil mluvčí. Další čtyři pacienti byli v Chomutově ošetřeni ambulantně a budou z nemocnice propuštěni.

Mostecká nemocnice přijala podle Chrásteckého 11 pacientů, z nich jeden je hospitalizován na interní jednotce intenzivní péče. „Dýchá ale spontánně. Všichni absolvovali veškerá potřebná vyšetření, jsou bez dechových potíží a budou z nemocnice propuštěni,“ dodal mluvčí Krajské zdravotní.

ivc gcm