Karlovarský kraj podpoří vznik zubní ordinace v Jáchymově, dostane 600.000 korun

„Město by mělo mít vytipováno, případně mít uzavřenou smlouvu s konkrétním lékařem, ať už je to praktik nebo zubař. Doloží, co chce dělat, až už jsou to stavební úpravy nebo vybavení ordinace,“ řekl hejtman. Město by mělo mít zajištěný minimální úvazek s lékařem na deset hodin týdně. V případě zubaře musí být splněna podmínka, že uzavřel smlouvy alespoň se třemi zdravotními pojišťovnami.

 

Jáchymov letos požádal kraj o příspěvek na stavební úpravy a vybavení nové zubní ordinace. Dostane 600.000 korun. Zbylých 400.000 korun z dotačního programu mohou obce či města vyčerpat letos. V případě většího zájmu je kraj připraven finanční prostředky navýšit. Loni kraj takto podpořil rekonstrukci ordinace v Bečově nad Teplou na Karlovarsku.

 

Karlovarský kraj se potýká s nedostatkem lékařů, zejména v oblasti primární péče. Věkový průměr lékařů poskytujících zdravotní péči v oborech všeobecné praktické lékařství a praktické lékařství pro děti a dorost dosahuje v regionu hranice 60 let. V menších a odlehlých oblastech hrozí, že v nadcházejících letech bude velmi obtížné tuto péči zajistit.

 

Dotační programy na zajištění zdravotních služeb nabízí například i v Chebu, Aši, Sokolově či v Ostrově. Kromě finančních prostředků na vybavení ordinací nabízejí města byty či pozemky nebo další výhody.