Vyberte stránku

Řím 2. května (ČTK) – V Itálii za poslední den přibylo 474 lidí, kteří zemřeli na komplikace související s nemocí covid-19. Informovaly o tom dnes italské úřady. Je to výrazně více než v poslední době, například v pátek denní bilance úmrtí činila 269. Celkem v Itálii zemřelo už 28.710 lidí nakažených koronavirem, což je po Spojených státech nejvíce na světě.

Největší část úmrtí za posledních 24 hodin připadá na Lombardii, region, který epidemie covidu-19 v rámci Itálie postihla nejhůře. Zemřelo tam 329 lidí, zatímco o den dříve 88.

Šedesátimilionová země za poslední den eviduje 1900 nových případů infekce, v pátek to bylo o 65 případů více. Celkem se k dnešnímu dni v Itálii nakazilo 209.328 lidí, vyšší počty mají už jen Spojené státy a Španělsko.

Na jednotkách intenzivní péče v italských nemocnicích leží 1539 pacientů, což je o několik desítek méně než v pátek.

V pondělí v Itálii, která jako první v Evropě zavedla plošná karanténní opatření ve snaze zabránit šíření nákazy, začne první fáze uvolňování restrikcí. Má se rozjíždět průmyslová a stavební výroba, s koncem celostátní karantény také lidé opět budou mít větší svobodu pohybu a budou moci cestovat v rámci svých domovských regionů.

hab ank

Více...  Přímé lety mezi ČR a Čínou budou přerušeny od neděle