Detoxikujte svůj organismus a připravte tělo na chladný podzim

Autor: redakce | Zpravodaj | 10. 9. 2012

V době nadcházejícího podzimu je vhodné posilovat naši imunitu, abychom byli schopni se ubránit různým virózám. Jedním ze způsobů, jak jim předcházet, je pustit se do důkladné detoxikace těla. Pokud si ji dopřejete, bude vaše tělo schopno účinněji se bránit nemoci. Navíc může často pomoci i při doposud neúspěšném hubnutí. V tomto článku vám odhalíme, jak správně detoxikovat svůj organismus.

Pročistěte střeva

Naše tělo se musí denně vypořádat se spoustou látek, které jsou pro nás možnou hrozbou. Organismus se snaží různými cestami zbavit odpadů, které se označují jako toxiny. Mezi ty patří chemikálie, potravinářské přísady, pesticidy a mnohé další látky, které nejsou pro tělo přirozené. „Vzhledem k  velkému množství škodlivých látek naše tělo na svůj úkol často nestačí a dochází k zanášení organismu. Jedním z příznaků je nadýmání a zácpa, která vede k delší přítomnosti nebezpečných toxinů v těle,“ říká Klára Minczinger, produktová manažerka společnosti Generica, která nabízí přípravky k řešení problémů s nepravidelnou stolicí, plynatostí a nadýmáním.

 

Pozor na močové cesty

Ledviny slouží jako čistička krve. Odvádějí z ní škodlivé látky a naopak ty podstatné navracejí zpět do oběhu. Pokud jsou však přetěžovány, nemohou svou úlohu plnit dostatečně. Tato zátěž se odráží v moči, která je pak zkalená. U močových cest se navíc můžeme setkat se zánětem, kterému nahrává oslabená obranyschopnost, nevhodné stravovací návyky či pomalý metabolismus. Velmi dobré účinky pro prevenci problémů s močovými cestami byly objeveny u brusinek, které si můžeme dopřát v podobě džusu, jako sušené ovoce nebo v rámci doplňků stravy.

 

Hýbejte se a relaxujte

Pohyb je důležitou součástí posilování obranyschopnosti a pomáhá i lepšímu odvádění škodlivin z těla. Pokud pravidelně sportujete, spalujete efektivněji tuk a také vaše střeva fungují lépe. Toxiny jsou navíc vyplavovány v potu, který z těla vylučujeme. Při sportu je tedy důležité dbát na dostatečný přísun tekutin. Během očistné kúry byste si také měli udělat čas sami na sebe a relaxovat. Uniknete tak každodennímu stresu, který může být spouštěčem nejrůznějších chorob. Pravidelnou součástí vašeho života by se měl stát ničím nerušený a dostatečný spánek.

 

Doplňte vitamíny a minerály

K detoxikaci patří kromě pravidelného pitného režimu také zajištění doporučených dávek vitamínů a minerálů. Ty totiž přispívají ke správnému fungování našeho těla a posilují naši imunitu. V podzimním období je dobré poohlédnout se po zdroji zinku, který účinně zabraňuje rozmnožování virů. Jeho nedostatek navíc může vést k pomalému hojení ran, zhoršování paměti a poruchám smyslů. Vhodný je v kombinaci s vitamínem C, který je jedním z nejsilnějších přírodních antioxidantů. Slouží jako ochrana proti stárnutí, pozitivně ovlivňuje hladinu cholesterolu a chrání před záněty tlustého střeva.

 

Ulehčete játrům

Játra čistí náš organismus. Jejich zanášení toxiny brání kvalitnímu trávení a správné funkci při očistění těla. Během detoxikace je tedy vhodné vyvarovat se alkoholu, kofeinu, tučných jídel, ostrého koření a bílé mouky. Ve svém jídelníčku byste měli dát přednost ovoci, zelenině a různým bylinným čajům. „Správným krokem je pomoci při podzimní očistě organismu jaterním buňkám v regeneraci. Pro tu je nejlepší středomořská rostlina ostropestřec mariánský. Lze z ní vařit čaje, avšak špatně se louhuje. Pokud dáváte přednost rychlosti a jednoduchosti přípravy, je ostropestřec v dnešní době snadno k dostání v podobě doplňků stravy,“ radí Eva Stanislavská, marketingová manažerka společnosti Generica, která nabízí výtažky z ostropestřce v kapslích Silymarin.

 

 

Simethicon 80 mg Generica, cps. 50

Regulátor tlustého střeva, proti zácpě. Zmírňuje potíže způsobené nahromaděním plynu v trávicím traktu (plynatost, nadýmání, pocit plnosti způsobený nadměrným množstvím plynu v zažívacím traktu). Ve střevě se jeho působením snižuje povrchové napětí, čímž dochází ke splývání plynových bublinek a lehčí absorpci nebo vyloučení střevních plynů.

Urologica Generica, eff. tbl. 20

Šumivé tablety s brusinkovým extraktem, který je klinicky vyzkoušený a účinný zejména při infekcích způsobených mikroorganismy E. coli. Vhodné při chronickém i akutním onemocnění močovodů a močového měchýře.

Hypnosed Generica, cps. 30

Hypnotikum a sedativum rostlinného původu, jehož účinné látky nejsou návykové. Pomáhá při nespavosti, neklidu a stresových stavech. Zajistí kvalitní spánek a relaxaci.

Zinavit immune Generica, cps. 30

Kapsle s pozvolným uvolňováním, díky němuž je do těla dodáván vitamín C a zinek plynule celý den. Zinek spolu s vitamínem C účinně podporují zdravou funkci imunitního systému, zinek navíc zabraňuje rozmnožování viru v organismu.

Silymarin 140 Generica, cps. 60

Na trhu jediný silymarin s obsahem esenciálních fosfolipidů. Tyto látky, které chrání játra, jsou doporučené při chronických formách žloutenky, při poškození jater alkoholem a nadměrným užíváním léků či jako prevence účinků toxických látek na játra. Přípravek je určen všem, kteří chtějí zlepšit detoxikační činnost jater, pročistit svůj organismus nebo předejít poškození jater.

 


O společnosti Generica

Společnost Generica, s.r.o., je největším výrobcem doplňků stravy na Slovensku se sídlem v Piešťanech. Portfolio společnosti nabízí více než 50 produktů určeních k prevenci a podpoře léčby různých onemocnění. Na slovenském trhu působíme již 16 let. Naší snahou je i nadále přinášet kvalitní výrobky cenově dostupné pro širokou veřejnost.

Výrobky společnosti Generica jsou vysoce kvalitní, čehož důkazem je i smluvní výroba pro světové farmaceutické společnosti a také certifikát ISO 9011 a 14001, kterého je společnost držitelem od roku 2004.

 

Kontakty

PharmDr. Klára Minczinger

produktová manažerka

e-mail: k.minczinger@generica-bohemia.cz

tel.: +420 724 378 098

Veveří 102, 616 00 Brno

www.generica-bohemia.cz