Vyberte stránku

Londýn 25. března (ČTK) – Britský princ Charles se nakazil koronavirem. Má mírné příznaky nemoci, kterou virus SARS-CoV-2 způsobuje, zůstává ale v dobrém zdravotním stavu, informoval dnes úřad následníka britského trůnu. U Charlesovy manželky Camilly byl test na koronavirus negativní. Naposledy se Charles objevil na veřejnosti 12. března, v posledních dnech pracoval z domova.

Syn britské královny Alžběty II. nyní pobývá v domácí karanténě ve Skotsku, informoval jeho palác Clarence House.

Jednasedmdesátiletý syn britské královny Alžběty II. nyní pobývá se svou ženou Camille, vévodkyní z Cornwallu, v domácí karanténě na skotském zámku Balmoral, informoval jeho palác Clarence House, který je oficiálním londýnským sídlem syna britské královny a jeho manželky, vévodkyně z Cornwallu.

Podle mluvčí paláce však zatím není jasné, od koho se princ nakazil. „Testy provedla britská národní zdravotní služba, kde princ i vévodkyně splnily nutné podmínky. Vzhledem k vysokému počtu pracovních povinností, kterým se princ v posledních týdnech věnoval, zatím není jasné, kde došlo k nákaze,“ uvádí oficiální prohlášení.

Jednasedmdesátiletý Charles s o rok starší Camillou podle britských médií opustili Londýn už o víkendu. V polovině března pár zrušil kvůli šíření koronaviru cestu do Bosny, na Kypr a do Jordánska. Naposledy se Charles objevil na veřejnosti 12. března, kdy se měl zúčastnit několika soukromých setkání. Palác Clarence house dotyčné ihned informoval a uvedl, že v posledních dnech pracoval následník britského trůnu z domova.

Buckinghamský palác uvedl, že královna Alžběta II. se s princem viděla naposledy právě 12. března. Panovnice nyní pobývá na svém hradě Windsor a podle prohlášení paláce je v dobrém zdravotním stavu.

jrm jd

Více...  Podle hlavního psychiatra je třetina Rusů "tichými alkoholiky"