Vyhledávání

Hlavním partnerem portálu je
Egis Praha, spol. s r.o.

O stránkách

Přečtěte si více o portálu MedNews a možnostech využití, které Vám nabízí.

Přečtěte si více
o společnosti MedNews, s.r.o.

Portál MedNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Webmaster CRS NETCOM
Webmaster CRS NETCOM

Spřátelené portály

Alliance Healthcare
Tlukot srdce
Život a cukrovka
Intranet ČIS
Nabídka zaměstnání
PharmNews
NEUMM
Nemocnice Na Bulovce

Na Vysočině se ročně školí přes sto nových sanitářů

Jihlava 19. dubna (ČTK) - Školy a zdravotnická zařízení na Vysočině školí ročně přes stovku nových sanitářů. O kurz, který může během asi dvou měsíců za přibližně 5000 korun absolvovat i člověk se základním vzděláním, je podle organizátorů mezi lidmi zájem. Sanitáře poptává většina nemocnic.

Nemocnice Pelhřimov pořádá sanitářský kurz od roku 1990. Od té doby prošlo 14 kurzy 421 absolventů. Poslední prodloužení akreditace má podle mluvčí pelhřimovské nemocnice Petry Černo skončit na konci letošního roku. Nemocnice bude žádat o další prodloužení.

"Nemocnice má o uchazeče kurzů velký zájem. Absolventi našeho kurzu jsou pro nás zárukou, že péče o pacienty bude velmi kvalitní díky získaným znalostem a dovednostem, které ověřili zkušení lektoři. Znalost prostředí a personálu, ve kterém kurz absolvovali, pomůže nastupujícím zaměstnancům k rychlejší adaptaci na novou pracovní pozici v naší nemocnici," řekla Černo. Důvodem ucházení o akreditaci bylo podle mluvčí umožnit získání způsobilosti k výkonu nelékařského zdravotnického pracovníka pro co největší počet lidí, kteří by rádi pracovali v pomáhajících profesích, a nabídnout jim možnost pracovat v pelhřimovské nemocnici.

Jihlavská nemocnice pořádá kurz všeobecný sanitář od roku 2006. Deset let se ho dařilo naplnit dvakrát do roka, pak podle mluvčí nemocnice Moniky Zachrlové zájem mírně opadl. "V letošním roce byl zájem uchazečů opět viditelně větší, takže jsme měli i problém ve výběru pouze 35 uchazečů, abychom splnili pravidla daná akreditací," řekla Zachrlová. Letošní první kurz absolventi ukončí 25. dubna.

V třebíčské nemocnici, kde pracuje 134 sanitářů, hledali za poslední měsíc pracovníky na 3,5 úvazku, řekl mluvčí nemocnice Radek Fukal. V Třebíči pořádá kurz od roku 2013 střední zdravotnická škola. "My jsme tam jako to smluvní zařízení, kde se vykonává praktická část kurzu," řekl Fukal. Poslední kurz v Třebíči začal 2. dubna. "Je v něm 15 účastníků a mají ho ukončit v červnu. Zájem je velký," řekla ředitelka školy Lenka Havlíková.

Kurz nabízí i Psychiatrická nemocnice Havlíčkův Brod. Podle manažerky kvality Aleny Zdražilové ho nemocnice poprvé akreditovala v roce 2005 a pak znovu před třemi lety. Letošní kurz skončí 28. května. "Obvykle pořádáme jeden až dva kurzy ročně. Zájem je docela velký. Teď jsme zahájili, máme tam asi 20 lidí. Je to obvyklá naplněnost, Někdy se na zájemce ani nedostalo. Maximálně můžeme mít v kurzu 25 účastníků. Někoho zaměstnáme my sami, něco jsou přímo naši zaměstnanci, kteří pracují jako uklízeči nebo jiné nezdravotnické profese," řekla Zdražilová. Kurz podle ní vyhledávají i zájemci z jiných krajů.

vkr gcm

 


MEDNEWS využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.www.ctk.cz

 


Přihlásit se

Uživatel:
Heslo:
 
Zapamatovat
Registrace nového uživatele
Zapomenuté heslo