Vyhledávání

Hlavním partnerem portálu je
Egis Praha, spol. s r.o.

O stránkách

Přečtěte si více o portálu MedNews a možnostech využití, které Vám nabízí.

Přečtěte si více
o společnosti MedNews, s.r.o.

Portál MedNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Webmaster CRS NETCOM
Webmaster CRS NETCOM

Spřátelené portály

Alliance Healthcare
Tlukot srdce
Život a cukrovka
Intranet ČIS
Nabídka zaměstnání
PharmNews
NEUMM
Nemocnice Na Bulovce

Strážníci v řadě měst dnes budou sbírat jehly po narkomanech

Praha 16. dubna (ČTK) - Strážníci ve více než 30 městech budou dnes sbírat injekční stříkačky a jehly, které po sobě na veřejných prostranstvích nechali narkomani. Od nebezpečného odpadu budou čistit například dětská hřiště a pískoviště, okolí mostů či zastávek, parky, odpočinkové zóny nebo místa, kde se scházejí drogově závislí.

Akce nazvaná Jehla se konala poprvé v roce 2015, tehdy jen v Praze a Brně. Postupně se rozšířila i do dalších českých měst. Zatímco při prvním ročníku našlo 80 pražských a brněnských strážníků 447 stříkaček a jehel, loni se do akce zapojilo už 40 městských policií. Více než 500 strážníků a asistentů prevence kriminality sesbíralo během jednoho dne téměř 1000 kusů nebezpečného odpadu. Kontaminovaný materiál sbírají hlídky průběžně i po zbytek roku.

Strážníci vyrazí do ulic s boxy na infekční materiál, vybaveni kleštěmi nebo dlouhými pinzetami, ochrannými rukavicemi a dezinfekčními spreji. Vedle úklidu města je smyslem akce také snížit riziko šíření nakažlivých onemocnění a získat informace o pohybu drogově závislých lidí. Dalším cílem je upozornit veřejnost na to, že v případě nálezu infekčního materiálu se ho lidé nemají snažit odstranit sami, ale mají zavolat městské strážníky na linku 156. Při kontaktu s použitou jehlou hrozí přenos mnoha onemocnění včetně žloutenky nebo smrtelného viru HIV.

abz snm

 


MEDNEWS využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.www.ctk.cz

 


Přihlásit se

Uživatel:
Heslo:
 
Zapamatovat
Registrace nového uživatele
Zapomenuté heslo