Vyhledávání

Hlavním partnerem portálu je
Egis Praha, spol. s r.o.

O stránkách

Přečtěte si více o portálu MedNews a možnostech využití, které Vám nabízí.

Přečtěte si více
o společnosti MedNews, s.r.o.

Portál MedNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Webmaster CRS NETCOM
Webmaster CRS NETCOM

Spřátelené portály

Alliance Healthcare
Tlukot srdce
Život a cukrovka
Intranet ČIS
Nabídka zaměstnání
PharmNews
NEUMM
Nemocnice Na Bulovce

Města v USA tolerující marihuanu žádají povolit drogu celostátně

Boston (USA) 12. června (ČTK) - Starostové sedmi amerických měst, která povolují užívání marihuany, spojili své síly s cílem přesvědčit o potřebně legalizace drogy federální vládu. Napsala to agentura AP ve zprávě z výroční konference amerických starostů v Bostonu. Lobbistické sdružení vytvořili starostové měst Denver, Seattle, Portland, San Francisco, Los Angeles, Las Vegas a West Sacramento.

Advokáti legalizace marihuany chtějí na konferenci starostů prosadit rezoluci, který vyzývá americkou vládu, aby konopí vyřadila ze seznamu zakázaných drog. K iniciativě se podle AP připojili i starostové Oaklandu v Kalifornii a Thorntonu v Coloradu, kde droga legální není.

Užívání marihuany zatím v nějaké formě legalizovalo třicet amerických států. Federální zákon tolerující do určité míry marihuanu mají kongresmani na stole od minulého týdne. Prezident Donald Trump nedávno řekl, že návrh "pravděpodobně" podpoří.

Legalizace marihuany může podle některých amerických expertů pomoci řešit problém drogové závislosti a může snížit počet smrtelných případů předávkování. Jiní vědci ale varují, že legalizace měkkých drog může drogovou epidemii v USA jen zhoršit.

jas rv

 


MEDNEWS využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.www.ctk.cz

 


Přihlásit se

Uživatel:
Heslo:
 
Zapamatovat
Registrace nového uživatele
Zapomenuté heslo