Vyhledávání

Hlavním partnerem portálu je
Egis Praha, spol. s r.o.

O stránkách

Přečtěte si více o portálu MedNews a možnostech využití, které Vám nabízí.

Přečtěte si více
o společnosti MedNews, s.r.o.

Portál MedNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Webmaster CRS NETCOM
Webmaster CRS NETCOM

Spřátelené portály

Alliance Healthcare
Tlukot srdce
Život a cukrovka
Intranet ČIS
PharmNews
NEUMM
Nemocnice Na Bulovce

Ambulance TCM ve FN HK nabízí prevenci sezónních respiračních onemocnění

Hradec Králové, 6. prosince 2017 (FNHK)

Ambulance tradiční čínské medicíny ve Fakultní nemocnici Hradec Králové zahajuje nový program prevence častých nachlazení za využití metod tradiční čínské medicíny. Ambulance TCM, která ve FN HK funguje od podzimu 2015, dosud ošetřila celkem přes dva tisíce pacientů.

Mnoho lidí s příchodem zimy trápí opakující se akutní respirační onemocnění. Tradiční čínskou medicínu lze využít pro podporu imunitního systému. Mezi metody prevence a léčby patří akupunktura, podpůrné podávání bylin, dietetika, čínská masáž tuina a cvičení qigong,“ uvedl vedoucí Česko-čínského centra tradiční čínské medicíny ve FN HK MUDr. František Musil Ph.D.

Tradiční čínská medicína pohlíží na organismus jako na celek a snaží se řešit příčinu nemocí. Pacienty s potížemi způsobenými sníženou funkcí imunitního systému v Ambulanci TCM ve FN HK léčili již v minulosti. „Po aplikaci metod tradiční čínské medicíny většina z nich potvrzovala zlepšení celkového zdravotního stavu a menší počet akutních respiračních onemocnění,“ doplnil Musil.

Tradiční čínskou medicínu na potíže spojené se sníženou imunitu využila v Ambulanci TCM například dvaapadesátiletá žena, která od mládí trpěla na časté infekce a stěžovala si také na velkou únavu. Ženě bylo v prosinci 2015 doporučeno užívání bylinné směsi. „Pacientka nyní uvedla, že od v Ambulanci TCM provedené léčby již s infekcemi horních cest dýchacích neměla potíže,“ řekl Musil.

Kvůli častému nachlazení a oslabené imunitě dorazil do Ambulance TCM letos v červnu dvaadvacetiletý muž, který absolvoval léčbu akupunkturou a bylinami. „V červenci po čtyřech akupunkturách udával zlepšení o 75 procent. V listopadu pacient uvedl, že od provedené léčby problémy s infekcemi horních cest dýchacích neměl a efekt léčby hodnotí jako veliké zlepšení,“ dodal Musil.

Každý pacient je při příchodu nejprve celkově vyšetřen českým lékařem. Ve spolupráci s čínským specialistou je pak určen diagnostický a léčebný závěr z hlediska tradiční čínské medicíny, na jehož základě pak probíhá léčebný postup.

Pacienti, kteří chtějí před zimní sezonou zvýšit odolnost imunitního systému pomocí metod tradiční čínské medicíny se mohou objednat na telefonním čísle 495 832 950, nebo pomocí emailu tcm@fnhk.cz. „Zájemcům o prevenci častých nachlazení se budeme snažit vyjít vstříc a najdeme co nejdřívější termín pro jejich vstupní vyšetření,“ uvedl Musil.

Více informací o Ambulanci tradiční čínské medicíny ve Fakultní nemocnici Hradec Králové je možné najít na www.fnhk.cz/tcm.

 

 


Přihlásit se

Uživatel:
Heslo:
 
Zapamatovat
Registrace nového uživatele
Zapomenuté heslo