Vyhledávání

Hlavním partnerem portálu je
Egis Praha, spol. s r.o.

O stránkách

Přečtěte si více o portálu MedNews a možnostech využití, které Vám nabízí.

Přečtěte si více
o společnosti MedNews, s.r.o.

Portál MedNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Webmaster CRS NETCOM
Webmaster CRS NETCOM

Spřátelené portály

Alliance Healthcare
Tlukot srdce
Život a cukrovka
Intranet ČIS
Nabídka zaměstnání
PharmNews
NEUMM
Nemocnice Na Bulovce

Zlínský kraj ocenil nejvyšším vyznamenáním lékaře Karla Kuběnu

Zlín 13. listopadu (ČTK) - Hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek (KDU-ČSL) dnes předal nejvyšší krajské vyznamenání lékaři Karlu Kuběnovi, který ve Zlíně založil tradici očního lékařství. Kuběna převzal Záslužné vyznamenání prvního stupně za mimořádné a výjimečné zásluhy v oblasti oftalmologie v den svých 90. narozenin. Ve Zlínském kraji bylo vyznamenání zatím uděleno jen dvěma lidem, atletce Daně Zátopkové a cestovateli Miroslavu Zikmundovi, sdělila ČTK krajská mluvčí Renata Janečková.

"Pan docent Kuběna přišel jako primář do Zlína z Olomouce, kde mu z náboženských důvodů nebylo umožněno získat profesuru. Během 70. a 80. let zde z malého očního oddělení okresní nemocnice vybudoval centrum očního lékařství tehdejšího Československa. Byla tady dvě špičková pracoviště: zatímco profesor Rybka se zaměřoval na specializovanou léčbu diabetu, pan docent Kuběna rozvíjel léčbu očních nemocí, které ostatně s diabetem úzce souvisejí," uvedl hejtman.

Kuběna se v roce 1985 zasloužil o výstavbu očního pavilonu v dnešní Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně, kapacita byla 56 lůžek, pavilon měl tři operačními sály, specializované ambulance i nejmodernější přístrojové vybavení.

Kuběna se stále věnuje svým pacientům, pracuje v určité hodiny v ordinaci svého syna. "Už 64 roků pracuji v medicíně, neslouží mi trošku nohy, ale jinak mi to ještě myslí. Věnujeme se především zelenému zákalu," uvedl Kuběna.

jmk kš

 


MEDNEWS využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.www.ctk.cz

 


Přihlásit se

Uživatel:
Heslo:
 
Zapamatovat
Registrace nového uživatele
Zapomenuté heslo