Vyhledávání

Hlavním partnerem portálu je
Egis Praha, spol. s r.o.

O stránkách

Přečtěte si více o portálu MedNews a možnostech využití, které Vám nabízí.

Přečtěte si více
o společnosti MedNews, s.r.o.

Portál MedNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Webmaster CRS NETCOM
Webmaster CRS NETCOM

Spřátelené portály

Alliance Healthcare
Tlukot srdce
Život a cukrovka
Intranet ČIS
Nabídka zaměstnání
PharmNews
NEUMM
Nemocnice Na Bulovce

Den předčasně narozených dětí zahalí Špilberk do purpurové barvy

Brno 13. listopadu (ČTK) - Světový den předčasně narozených dětí, který připadá na 17. listopadu, si Brno připomene o den dřív nasvícením hradu Špilberk purpurovou barvou. Hrad se do barvy nenarozených dětí zahalí 16. listopadu od 17:00 do 02:00, aby se předešlo zaměnění s Dnem boje za svobodu a demokracii, řekl dnes novinářům primář Neonatologického oddělení Fakultní nemocnice Brno Ivo Borek.

Každé desáté dítě se narodí předčasně. V České republice se ročně narodí přes 9000 nezralých dětí. "Naše oddělení ošetřuje každý rok kolem sedmi stovek předčasně narozených miminek. Péče o ně je velmi náročná nejen pro pracovníky, ale také ekonomicky," řekl Borek.

Neonatologické oddělení společně s brněnským magistrátem kromě nasvícení Špilberku chystají i výstavu s informačními panely, které mají veřejnosti přiblížit problematiku předčasně narozených dětí. Uskuteční se v Knihovně Jiřího Mahena 20. listopadu.

Brno se připojuje k oslavám tohoto dne letos poprvé. Kromě brněnské dominanty bude v Česku purpurově svítit například Tančící dům v Praze nebo Divadlo Josefa Kajetána Tyla v Plzni. Každoročně nezisková organizace Nedoklubko předává cenu Purpurové srdce lidem, kteří se významně zasloužili o péči o předčasně narozené děti.

"Cena se vyhlašuje ve třech kategoriích. Jednu z nich vyhrála naše staniční sestra Stanislava Zmeškalová, která má velkou zásluhu na otevření Neonatologického oddělení," dodal Borek.

sla kš

 


MEDNEWS využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.www.ctk.cz

 


Přihlásit se

Uživatel:
Heslo:
 
Zapamatovat
Registrace nového uživatele
Zapomenuté heslo